Петак, 24.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
АБА ЛИГА ЗА КОШАРКАШЕ

„Црно-бели” решавају све у Подгорици

Данас (17 ч) у 24. колу: СЦ Дерби – Партизан. – Домаћин игра за плеј-оф, гости се боре за друго место уочи доигравања
„Црно-бели” решавају све у Подгорици
Први двокорак у Подгорици: Данило Анђушић (Фото Д. Сандић)

Данас и наредног викенда кошаркаши Партизана ће у Подгорици играти две пресудне утакмице у борби за друго место у лигашком делу АБА лиге: данас им је ривал СЦ Дерби (17 ч), а 31. марта екипа Будућности (19,30 ч) која је тренутно на другој позицији. Тим Дербија, који се са Сплитом и Игокеом бори за улазак у плеј-оф, налази се у незавидној ситуацији, јер до краја сезоне игра против три најјача клуба у лиги – Партизана, Црвене звезде и Будућности. Све то наговештава занимљив сусрет данас, тим пре што је Дерби и лане у доигравању а и на старту ове сезоне изненадио црно-беле.

– Врло битна утакмица за нас, али и за Партизан – каже тренер Дербија Дејан Јакара. – Гледајући наше преостале три утакмице у АБА лиги неко би рекао да смо већ отписани. Међутим, нећемо се предати док год имамо шанше за плеј-оф. Сви знамо ко је Партизан и да су они једни од фаворита за наслов првака АБА лиге. Веома је тешко играти против њих јер се одлично крећу без лопте, у нападу имају врхунски спејсинг и ако направиш грешку у одбрани врло брзо те казне. Партизан је једна од бољих, ако не и најбоља шутерска екипа у Евролиги. Наравно, кад тај таленат склопиш са тренером Обрадовићем добијеш најбољи напад. Морамо да се боримо за сваку лопту да би смо могли да их изненадимо. Не смемо да им допустимо лаке поене из транзиције и сваки дефанзивни скок мора да буде као да је скок за победу.

Партизан је у претходних пет дана играо два тешка меча у Евролиги: савладао је Басконију, а изгубио од Реала. У том такмичењу, у преостала три кола, нема право на грешку да би стигао до плеј-ина (првих десет на табели).

– Ритам утакмица се наставља – на реду је АБА лига. Мењамо чип као и увек, уз максимално поштовање према Студентском центру. О њима се све зна, у питању је екипа која заиста игра веома добро. Направили су подвиг освајањем Купа Црне Горе и заслужују максимално поштовање – истакао је тренер Београђана Жељко Обрадовић.

Бек „црно-белих” Данило Анђушић сматра да је врло важно да његов тим у плеј-оф АБА лиге уђе са друге позиције:

– Врло важна утакмица за нас, поготово што је Будућност изгубила претходну утакмицу. Играмо за друго место, не смемо да их потценимо. Знамо колико нам је тешко било и ове сезоне, на почетку, када смо играли Суперкуп, и прошле сезоне, тако да морамо максимално да приступимо мечу да бисмо победили.

И поред најтежег могућег распореда у завршници сезоне, играч Дербија Матео Дрежњак не губи наду:

– Сви знамо да је Партизан једна од најбољих екипа у АБА лиги. Против оваквих екипа морамо да одиграмо без грешке и са великом енергијом да бисмо дошли до победе. Силно смо мотивисани и спремни дочекујемо утакмицу, жељни надигравања са квалитетнијим противником.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.