За поправљање утиска
У овдашњој фудбалској полемици још се не стишавају страсти након срамног пораза (4:0) наших фудбалера у Москви. Али, зар је могло другачије када се готово цела утакмица игра с играчем мање? Ни далеко боље репрезентације од наше не би прошле ништа успешније, бар не у резултатском смислу, јер је нова Русија показала велику жељу, борбеност. На крају и квалитет, који нико не може да јој оспори. Зато након пораза, нико, па ни спортски директор Стеван Стојановић, нема разлога да брани селектора. Нација је могла да види коме је стало до државног дреса, а ко не заслужује нову шансу. Али, о томе нека размишља селектор, који после тог пораза и те како има основа за бригу.
Многи с правом постављају питање: шта у оваквим ситуацијама раде Стојковићеви помоћници? Да ли само лажно тапшу по рамену свог команданта на клупи или се озбиљније упуштају у полемику. Одавно фудбалска нација није видела неку конкретнију реакцију његових најближих сарадника. Можда и сам селектор мисли да може баш све да реши на најбољи начин. Можда Ђоровић и Живковић немају право гласа када се води озбиљнија полемика о неким горућим проблемима. Ако је тако нека јавно кажу, па да их нација не прозива. Овако остаје утисак да не доприносе баш много у неким деликатним ситуацијама. Или се то само нама чини...
Забринутост би могла да спласне већ сутра када Србију очекује друга мартовска провера. У Ларнаки имамо шансу да поправимо утисак, да покажемо неко друго фудбалско лице. Добро је што се под командом Драгана Стојковића враћа Никола Миленковић, стамени штопер Фиорентине, који је оправдано био одсутан против Русије. Овај сусрет са Кипром на неки начин би могао да послужи селектору да почне са уигравањем и формирањем тима, јер нема баш превише времена до Немачке. Јер, у јуну ћемо имати још само две врло јаке провере са Аустријом и Шведском, па се онда у пуном капацитету окрећемо шампионату Европе, где нас тек очекују прави изазови.
Рано искључење Милана Гајића је свакако пореметило Стојковићеву замисао да на делу види како функционише наша одбрамбена линија. Можда је овај следећи испит нова прилика. Свакако да ће Стојковић извести формацијски готово исти састав, јер практично када има играча мање на терену, онда све замисли падају у воду.
Мијат Гаћиновић је раније пружао много боље партије у дресу репрезентације, а пред дуел са Кипром каже:
– Меч у Ларнаки свакако је прилика да поправимо лошу слику из Москве. Сигуран сам да ћемо деловати много боље. Добро знамо шта се од нас очекује, победа би свакако залечила све ране.
Фудбалска експедиција Србије путује данас на Артемидино острво, а за поподневне сате заказан је тренинг. Од „орлова” се очекује само једно: да поново буду на оном истом нивоу који их је „бацио” у друштво најбољих репрезентација. Европе.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


