Петак, 17.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Брнабићева са Хилом о дијалогу с опозицијом

Брнабићева са Хилом о дијалогу с опозицијом
(Фото / Танјуг)

Председница Скупштине Републике Србије Ана Брнабић састала се јуче са амбасадором Сједињених Америчких Држава у Србији Кристофером Хилом, саопштила је Инфо-служба Народне скупштине. С обзиром на то да је ово први сусрет Брнабићеве са Хилом откако је постала председница парламента, обоје су изразили уверење да ће и у будућности имати добар однос и сарадњу, баш као што је то био случај на њеној претходној функцији, пренео је Танјуг.

 Брнабићева је са Хилом поделила своје намере да током председавања парламентом успостави дијалог са опозицијом и нагласила да је за четвртак заказала консултације и упутила позив свим посланичким групама за учешће.

 Истакла је и да је за понедељак сазвала седницу колегијума како би заједно са свим посланичким групама, али и са Радном групом Владе Србије за имплементацију препорука ОДИХР-а разговарала о њиховој примени и спровођењу. Амбасадор Хил је Ани Брнабић пожелео много среће у председавању парламенту и похвалио њену опредељеност за дијалог са свим посланицима, додаје се у саопштењу.

Коментари7
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sale
Опозиција треба да сарађује у парламенту!
Andrija
Sastanak sa ambasadorom Hilom je sjajan potez. Nadam se da će to doneti koristi Srbiji i unaprediti naše odnose sa SAD-om. Ana Brnabić pokazuje liderstvo i spremnost da radi na poboljšanju situacije u zemlji, što je zaista pohvalno.
Maja
Svaka čast Ana! Opravdala si svoju poziciju puno puta!
Nemanja
Amerika se ponaša krajnje licemerno prema Srbiji i daje Kurtiju zeleno svetlo za teror nad našim narodom.
SRTAE
Opozicija i dijalog ne idu u istoj rečenici.

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.