Европска елита у Београду
Прошле године навршило се тачно пола века откако је у Београду одржан шампионат Европе у боксу. Те 1973. године, тадашња спортска хала „Пионир”, која је од 2016. година понела име нашег кошаркашког тренерског великана Александра Николића, први пут је отворила своја врата спортистима. Боксери су имали ту част да први уђу у храм спорта, где су се касније одвијали велики спортски догађаји. Пет годинa касније (1978 БАПС), Београд је угостио и светску боксерску елиту, а наши мајстори ринга освојили су чак седам медаља! Чини се да ће тај рекорд од шест сребрних медаља и једне бронзане (Фазлија Шаћировић, Бранислав Ристић, Мемет Богујевци, Миодраг Перуновић, Тадија Качар, Драгомир Вуковић и Слободан Качар) бити тешко достижан и за многе будуће генерације ове племените вештине.
Сутра у Београду, званично почиње шампионат Европе у боксу. Пуних десет дана на два ринга у хали „Александар Николић” одвијаће се жестоке борбе. По речима домаћина очекује се преко 400 боксера у мушкој и женској категорији из преко 30 земаља. За нашег селектора Бранислава Пиперског, некадашњег боксерског шампиона, ово такмичење је добра прилика да Србија још једном покаже да је земља бокса.
Главни део припрема обављен је на Златибору а финиш пред важно такмичење у Кошутњаку. Тренутно боксери Србије су као и сви учесници смештени у хотелу „Југославија”.
Пред сутрашњи старт на шампионату селектор Милан Пиперски каже:
– Дошло је време да сав мукотрпан труд и добар рад реализујемо на најбољи начин. Србија ће на првенству Европе имати представника у свакој категорији, а то значи да ће наш тим укупно имати 12 такмичара. Бокс је ндивидуалан спорт а то значи да је свако кројач своје судбине – наглашава селектор.
Шта је главни циљ?
– Да најпре достојно репрезентујемо нашу земљу на овом шампионату. Други циљ су медаље. Надамо се да ћемо успети да се изборимо за добар резултат, наравно имам неколико адута за победничко постоље. Уз добар жреб и мало спортске среће очекујемо нове медаље – истиче селектор наших боксера.
На шампионату у Београду представљаће нас: до 48 кг Раде Јоксимовић, до 51 кг Омер Аметовић, до 54 кг Тамир Галанов, до 60 кг Стефан Цамовић, до 63,5 кг Назиф Сејди, до 67 кг Вахид Абасов, до 71 кг Јован Николић, до 75 кг Алмир Мемић, до 80 кг Растко Симић, до 86 кг Вељко Ражнатовић, до 92 кг Самад Магомедов и у категорији преко 92 килограма Душан Велетић.
– Позивамо све љубитеље бокса да ових дана дођу и дају подршку нашој репрезентацији. Желимо још једном да покажемо да смо земља бокса. Важан нам је тимски рад, слога и наравно мотивација, како бисмо успели да дођемо до жељеног резултата. Зато искрено верујемо да можемо да освојимо нове медаље за нашу земљу.
На последњем шампионату Старог континента, који је пре две године одржан у Јерменији, имали смо европске прваке. Абасов и Агејев су освојили златне медаље. Иначе, Србија има три норме за Париз, а такмичење на Тајланду у мају је последња прилика да се домогнемо бар још једне визе за Париз...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


