Сачувати град од туриста
Амстердам више неће дозволити изградњу нових хотела јер жели да се избори са масовним туризмом, саопштили су холандски медији. Како је одлучила градска влада, циљ је да се град сачува за локалне становнике, због чега осим нових хотела неће бити више од 20 милиона хотелских ноћења туриста годишње.
Према новим правилима, нови хотели у Амстердаму моћи да се граде само ако се други хотел затвори, ако се не повећа број спаваћих места или ако ће нови хотел бити бољи или одрживији. Да подсетимо да је овај град још 2022. године покренуо кампању под називом који обесхрабрује туризам. То је покренуто како би се променила слика о овом граду и променила репутација по којој је Амстердам град у коме је све дозвољено. Једно истраживање спроведено прошле године показало је да је Амстердам одабран за најбољу европску дестинацију као главни град. Према утисцима туриста и према томе шта они највише цене када посећују нека одредишта, Амстердам је иза себе оставио друга позната одредишта попут Рима, Лондона и Париза.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


