И за Србију је важно да има посланика у ЕП
Суботица – И за Србију је важно да има посланика у Европском парламенту који као двојни држављанин Србије и Мађарске може да каже шта је истина о Србији – рекао је данас др Балинт Пастор, председник Савеза војвођанских Мађара на конференцији за медије којом је сумирао изборну кампању странке.
Пастор је рекао да је у последње три седмице Савез војвођанских Мађара водио позитивну кампању, да су у разговору са грађанима поднели рачун о томе шта је урађено у претходне четири године, али и шта намеравају да ураде, слушајући предлоге и иницијативе грађана, и уколико им својим гласовима омогуће да их заступају и у наредном мандату.
Према речима др Пастора Савез војвођанских Мађара водио је практично три кампање: за локалне изборе, за локалне изборе у Суботици као граду који је седиште странке и коме гравитира већина војвођанских Мађара, и кампању за изборе за Европски парламент који се одржава 9. јуна. На овим изборима право гласа имају грађани са двојним држављанством Мађарске и Србије који су у Мађарској уписани у бирачки списак.
Председник Савеза војвођанских Мађара позвао их је да на изборима за Европски парламент дају глас за листу Фидес – КДНП (Хришћанско-демократска народна партија) јер је на тој листи и Анамарија Вичек, потпредседница СВМ-а и у претходном мандату државна секретарка у Министарству просвете Србије.
„Један од разлога зашто се обраћамо грађанима са молбом да подрже Фидес је што је на листи Анамарија Вичек, други што је наш стратешки партнер у Мађарској Фидес - као што је наш стратешки партнер у Србији СНС - и желимо да Фидесу помогнемо са што више гласова. Трећи разлог је што нам је у интересу да у Европском паралменту буде што више посланика који заступају интересе и имају исте вредносне ставове какве има већина војвођанских Мађара.
Поред тога, и Андор Дели, који је последњих 10 година био посланик у Европском парламенту доказао је да не заступа само интересе војвођанских Мађара већ и Републике Србије. Највише се тамо нападају Мађарска и Србија и сматрамо врло битним да када се тамо појављују напади на Републику Србију имамо аутентичног представника Србије, а не само војвођанских Мађара, која може да каже све су то лажи, и може да каже шта је истина у вези Србије и у вези положаја националних мањина” рекао је др Пастор.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


