Бити против неистина
Њихов циљ од старта је био да се без дебате и без било каквог сучељавања аргументима пројекат декретом забрани, бар док се не промени власт, односно док се не промени Вучић, јер суштина је да не буде Вучић тај који ће убрати све могуће поене
Преживех свашта у ових неколико недеља јер сам се на сва звона испрсио и стао против зацементираног наратива како ћемо сви бити затровани само ако се крене у експлоатацију литијума. Претње, увреде, стављање у изглед како ће да ме једног дана затворе и да ми отму имовину, како ће ми породица патити, оптужбе да сам лобиста компаније „Рио Тинто”, постали су моја свакодневица. Но, да будем искрен, како су они појачавали своје лудовање према мени, тако се у мени рађао још већи мотив да идем истином на метке неистине који се сваки дан испаљују. Једноставно, инат је у мени прорадио, јер не желим да прихватим здраво за готово да одбацимо нешто што је истинска будућност за Србију само зато што једна група галамџија лажима и најгорим манипулисањем обмањуje народ.
Одлучио сам да се уопште не обазирем на претње тобожњих заштитара животне средине, који иначе никада ништа о заштити животне средине нису прочитали, те да упорно инсистирам да се чује аргументација и оно што тврди друга страна. После неколико недеља борбе успео сам да покренем још неке страначке саборце, као и појединце у државном врху да се и сами ангажују и да инсистирамо на дебати и стручним мишљењима, па нека се народ једног дана на неком референдуму, кога и сам председник државе најављује, определи. Као највећи успех овог свог ангажовања видим то што су се грађани заинтересовали да се чују обе стране и више нису априори против пројекта „Јадар”, већ желе да чују какви су могући бенефити од тог пројекта.
То је прва победа над лажима и хистеричној кампањи манипулације коју су спроводили лажни еколози, анархисти, леви либерали и тобожње патриоте. Зато сам им постао безмало непријатељ број један, што ми је иначе велика част и одликовање, јер више не могу тако безочно да обмањују народ, већ морају да се суоче са бројним питањима на која тако нестручни немају ама баш никакав одговор.
Уосталом, бројке у истраживањима не могу да се сакрију. Увећао се за два процента број присталица пројекта „Јадар”, а пао је готово за пет процената број противника. Но, оно што је најбитније, број неопредељених, а у њима је највећи број оних који су до јуче били екстремно против, значајно се увећао, баш због знатижеље народа да се чује и друга страна. Тврдим да ће, уколико се крене са јавном дебатом и са сучељавањем аргумената у вези са овом темом, број противника пројекта „Јадар” значајно опадати из недеље у недељу. Тога су и свесни њихови спонзори, па су брже-боље похитали да кажу како су против било каквог референдума, јер су свесни да би на истом највероватније изгубили. Њихов циљ од старта је био да се без дебате и без било каквог сучељавања аргументима пројекат декретом забрани, бар док се не промени власт, односно док се не промени Вучић, јер суштина је да не буде Вучић тај који ће убрати све могуће поене у вези са овим пројектом. По промени власти они би пројекат оживели, јер су га баш они и започели када су „Рио Тинту” омогућили сва могућа истражна права и чак мењали закон како би га уподобили да одговара интересима „Рио Тинта”.
Поносан што сам им журку упропастио и што их народ све више гледа као на људе који су добрано интересно мотивисани да зауставе овај велики пројекат који је истински тунел ка будућности Србије и који ће је подићи до нивоа развијених европских земаља.
Свакако да и у наредном периоду очекујем силне нападе и увреде. Но, како наш народ каже – пас који лаје, не уједа. Дубоко убеђен у исправност оног што чиним, наставићу још снажније да се борим против њихове кампање застрашивања народа. Слободно нека о мени пишу шта год пожеле, нека ме вређају најгорим епитетима и нека прете најодвратнијим претњама, на сваком месту и кораку супротставићу им се никад снажније.
Живео пројекат „Јадар”!
Живела модерна и економски развијена Србија!
*Народни посланик
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


