Радикализовање реторике
Оно што је до јуче било ненормално у политичкој терминологији данас је сасвим нормално. Псовке, претње атентатима, претње насиљем, блокадама путева и пруга, физичко насиље над неистомишљеницима данас постаје апсолутно уобичајена појава широм света, па и код нас. Позиви на линч су данас свакодневица у јавним наступима, све са циљем да се сачува постојећи светски поредак заснован на апсолутном либерализму и уништењу традиционалних друштава. Апсолутном експанзијом друштвених мрежа таква реторика је добила ветар у леђа и зато данас имате армије ботова који по задатку подижу тензије вређајући и претећи политичким неистомишљеницима све до тачке да је у крајњој варијанти могуће да им се запрети и физичком ликвидацијом ако дотадашњом кампањом нису успели да их сломе.
Нешто слично се данас дешава према председнику Србије Александру Вучићу и оним његовим сарадницима који су спремни да се боре за његову политику. Кампања која се одвија кроз застрашивање народа да ћемо сви бити затровани уколико дође до експлоатације литијума, а која је ништа друго до обично и безочно ширење најгорих могућих лажи са циљем да се створи критична маса која ће презирати председника Србије, који жели да нас све колективно отрује, за крајњи циљ има управо то – да се дође до тачке где ће сасвим нормално бити да се физичко уклоне они који желе да нас трују, тј. председник Србије и његови сарадници који га у том измишљеном тровању народа подржавају. Према њима је све дозвољено – најпрљавија кампања, псовање свега по списку, напади на најближе, примитивне увреде, измишљање афера, позиви на линч, претње да ће им се отимати имовина, шишати деца, све до претњи по физички интегритет како би били до краја сломљени.
Оваква кампања има више циљева. Приоритетни је уливање страха према таргетираним лицима, затим подизање и усмеравање мржње јавности према њима, радикализовање сопствених присталица да се додатно ангажују у подизању и усмеравању мржње, али и стављање до знања сваком како ће проћи кроз медијског и друштвеног топлог зеца уколико се дрзне да стане на страну таргетираног. Зато ви данас немате много оних који су стали уз Александра Вучића да му помогну у одбрани од напада у вези са рударењем литијума, јер сваком је јасно кроз какав пакао мора да прође. Веома је тешко то издржати, посебно психички, а све чешће ћемо се суочавати са чињеницом да ћемо бити принуђени и физички да се бранимо од насртаја екстремиста. Уосталом, такође један од циљева је и изазвати реакцију државних органа, по могућству да она буде брутална, јер свакако ће им то добро доћи да се приказују као тобожње жртве диктаторске власти.
Пошто Вучић до сада ниједном није послао полицију на њихове протесте, нити је полиција употребила било какву силу према њима, они ће подизати ниво свог радикалног понашања до те мере док то заиста постане апсолутно неприхватљиво баш из разлога да би изазвали реакцију полиције и осталих безбедносних служби. Немојте се зачудити ако се дрзну да запале полицијски ауто, да ране или убију неког полицајца, да запале неку државну институцију…
Њима је насиље очајнички потребно и све ће учинити да га испровоцирају, јер то им је једини начин да пробају критичну масу ка себи да привуку и да тако пробају да оборе власт. Наравно, то није лак задатак, али њима ништа друго није преостало, с обзиром на то да су на свим изборима били губитници, па им било какав вид народног изјашњавања није више опција која долази у обзир. Зато се, драги грађани, спремите на апсолутну радикализацију реторике и поступака предводника протеста и на прилично тензичне и вреле јесен и зиму.
*Народни посланик
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


