Постоји шанса и у гостима
Некадашњи тренер Црвене звезде Александар Јанковић, доскорашњи селектор Кине, у „Политикином” подкасту „Изнад терена” изнео је своја очекивања и од нове сезоне Лиге шампиона. Нормално, највише је говорио о Звезди и њеним шансама. У том клубу провео је дуже од пола свог живота, а почео је као скупљач лопти, када му је било свега седам година. Из те привилеговане позиције, иза самог гола, видео је и неке историјске поготке на Звездином стадиону, као што су били голови Дијега Марадоне (1982, Барселона победила са 4:2) и Дејана Савићевића (1988, Звезда – Милано 1:0, меч прекинут и поништен због магле)…
-Лига шампиона је највећи могући фудбалски ниво и треба уживати у томе – каже Јанковић. – Не верујем да Звезда има неки стрес везано за пласман. Све што уради биће бонус. Наравно, у спорту увек постоје жеља и амбиција да се уђе у нокаут фазу или да се презими у Европи кроз Лигу Европе. Да ли је то реална амбиција или не, видећемо кад дођу утакмице. Звезда има конкурентан тим по питању и буџета и инвестиција. Има много странаца који имају искуство и немају респект према овом такмичењу…
На питање у којим мечевима Звезда има већу шансу да дође до бодова, Јанковић каже:
-Овде нема лаких противника. Оно што ми можда мислимо да је лакше, Бенфика и ПСВ код куће, то не мора уопште да буде тако. Јер велика жеља може да учини да полетимо и помислимо да ће они да буду импресионирани амбијентом. То неће бити случај. Они знају како се играју овакве утакмице и немају неку посебну емоцију према таквом амбијенту, што је само по себи квалитет… Постоје екипе које знају да играју важне утакмице. Чак да Бенфика и ПСВ дођу у неком стању где код њих постоје кадровски проблеми, они ипак имају културу и традицију играња оваквих утакмица. Они знају како да играју у овим такмичењима, али и знају како се освајају велика такмичења… Нико од њих неће да падне у несвест што ће да игра на пуном стадиону, иако је „Маракана” позната по снажној енергији и некој моћи коју има. Видели смо како то изгледа када овде дође екипа која није навикнута на то, као што су Норвежани, које је овде појео амбијент.
Јанковић сматра да и Звезда кроз године играња у Европи добија то неопходно самопоуздање и да и њени играчи нису више импресионирани противницима.
- Видели смо да је Србија узела бод Шпанији, где се није постављало питање ко је бољи. Међутим, у једној утакмици, у 90 минута, са овим правилима – где можеш да добијеш црвени картон за неке стартове који су до пре десетак година били смешни… Са новим правилима, у амбијенту какав Звезда има код куће, можеш да узмеш бодове буквално и против Барселоне. Све је могуће. Чак и на страни. Зашто да не! Али, за све то мораш да се избориш.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


