Звезда домаћин ТСЦ-у
Пошто је први оперативац Фудбалског савеза Србије Бранко Радујко на недавном састанку са челницима клубова Супер и Прве лиге обелоданио план са којим ће ФСС убрзо изаћи пред фудбалске посленике, а тиче се смањења броја клубова у нашем најјачем рангу фудбалског такмичења, пошто су се готово сви једногласно сложили са чињеницом да је неопходно скраћење лиге и концентрисање квалитета, јасно је да ће већ од наредне такмичарске сезоне почети велика борба међу клубовима за опстанак у друштву најбољих. Црвена звезда и њен данашњи ривал екипа ТСЦ-а са којом се шампион састаје у заосталој утакмици 6. кола, неће имати тај проблем с којим ће се свакако сусрести други клубови.
Вечерашњи дуел (18.30 часова) добра је прилика да Звезда и клуб из Бачке Тополе покажу сав фудбалски репертоар, да докажу и прикажу да недавни успеси у Европи нису случајни, као и то да су на врхунцу форме, што свакако само може да радује навијаче једног и другог клуба. Звезда после успешног теста у Лиги шампиона, када је у Београду декласирала немачки Штутгарт, без муке је савладала и лучанску Младост у гостима и окреће се новим обавезама. За тренера Владана Милојевића ова утакмица долази у прави час, јер је екипа подигла ниво форме, а под окриље тима вратили су се повређени фудбалери који су појачали конкуренцију за главни тим...
Пред дерби са клубом који поново показује високе амбиције главни стратег Црвене звезде каже:
– У госте нам стиже веома неугодан противник. ТСЦ је доласком тренера Дамњановића успео да пронађе жељену равнотежу, па отуда и не чуди што из утакмице у утакмицу подижу ниво форме. Успеси против Лугана, као и одлична партија против Сент Галена у Европи, где су уз мало више спортске среће могли да остваре нову победу, свакако су потврда да је пред Звездом озбиљан противник, који подједнако добро и успешно игра код куће и у гостима – сматра Милојевић.
Звезда са пуно респекта чека свог ривала, који у свом саставу има доста играча који су прошли Звездину и Партизанову школу, од Станића, Ђаковца, Петровића, Пантовића, Илића...
– Реч је о школованом тиму, која већ неко време, уз неколико мањих корекција, игра заједно и веома добро се познаје. Свакако да је то један од њихових главних квалитета. Мислим да је пред Црвеном звездом тежак задатак, ривал који има неколико сјајних индивидуалаца. Међу њима и неке од наших играча. Ипак, верујем да успеси које је моја екипа остварила у последњих двадесетак дана, дају нам заправо да се надамо најбољем, каже стратег првака.
Пред Црвеном звездом су у наредних недељу дана три веома важне утакмице. Против ТСЦ-а и Текстилца код куће па одлазак у Милано на меч 6. кола Лиге шампиона. Један од приоритета биће да се сачува екипа за важне двобоје.
– Моја филозофија игре је таква да увек највећу пажњу поклањам првој утакмици. Тако ће бити и сада. Звезда ће покушати да до одласка у Италију направи победничку атмосферу, да код куће пред својим навијачима још више подигне ниво игре и ефикасности. Тако ћемо и дејствовати.
Повратак Мирка Иванића, Огњена Мимовића као и сјајна форма Силаса и младог голмана Гутеше свакако охрабрују Звездине навијаче, али и стручни штаб. Милојевић има ту привилегију да му је на располагању велика група фудбалера и да повремено може да пружи предах најбољима, а шансу да новој групи фудбалера. Радује и чињеница да Александар Катаи, увек кад уђе у игру да гол...
– Улазимо у ритам када су нам потребни сви играчи. Наравно, уопште неће бити лако да у ових седам-осам дана одиграмо три јаке утакмице. Али, полако морамо да се навикавамо и на то. Здравствено стање је такво да је много боље него пре три недеље. Против клуба из Бачке Тополе извешћемо тренутно најбољи тим, јер желимо да победимо и још више учврстимо лидерску позицију на табели – закључио је тренер првака пред дерби са ТСЦ-ом.
За играче и стручни штаб нема одмора, јер Звезду све до краја јануара очекују обавезе у Европи. На који начин ће тренер, заједно са стручним штабом и медицинским тимом, успети да одржи јак ритам и форму а уједно и да прилику за опоравак играчима после немалих напора, остаје да се види. Али, нови медико-блок, који је недавно отворен на радост свих, изграђен је и отворен у прави час, па ће уз првотимци уз стручни надзор много лакше него до сада подносити све напоре.
Бесплатан улаз за децу до 14 година
Источна трибина нашег највећег стадиона и данас ће бити отворена за малишане до 14 година. Управа Црвене звезде одлучила је да за предстојећи дерби отвори капије за најмлађе навијаче који ће у пратњи једног родитеља моћи да посматрају дерби. На тај начин наш највећи клуб је још једном показао да итекако мисли на најмлађу звездашку публику што је често умела да да јак ветар у леђа играчима на терену.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


