Блокадица, Бартулица и Србији кривица
Студенти у блокади који су наводно трчали маратон до Брисела дочекани су у Бриселу где им је европски посланик из Хрватске Стивен Никола Бартулица очитао лекцију о потреби да Србија призна агресију на његову земљу и плати ратну одштету.
Блокадери су мирно, уз аплаузе и осмехе, саслушали говор посланика хрватске странке Домино која је настала одвајањем од проусташког Домовинског покрета.
- Нема поверења без признавања истине, а истина некад може бити горка, али без тога нема напретка! Извештај о напретку Србије прилично објективно приказује стање у тој земљи. Сви знамо да Србија није земља либералне демократије европског типа. Још увек је заробљенА својим националним митовима. Нема нормализације односа с Хрватском све док Србија не призна одговорност за агресију 90-их година и пристане исплатити ратну одштету жртвама! То је минимум што може направити као знак помирења. Порука на крају студентима: Добро је да се залажете за европске вредности, а то за вас мора значити помирење с Хрватском и признање кривње за све што је учињено нашем народу 90-их година. То су исто европске вредности - поручио је Бартулица студентима из Србије.

Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


