Оклахома први пут шампион НБА лиге (видео)
Оклахома је у великом финалу, у одлучујућој седмој утакмици победила Индијану 103:91, освојивши тако историјску, прву титулу.
Сусрет у Оклахоми обележила је тешка повреда Тајриса Халибартона.
Он је после само седам минута игре повредио ахилову тетиву.
Шеј Гилџус-Александар је одиграо добру утакмицу, 29 поена и 12 асистенција, а пратили су га Вилијамс са 20, Холмгрен са 16 поена, осам скокова и пет блокада, као и Карусо и Валас са 10 поена.
У пораженом тиму најефикаснији је био Бенедикт Матурин са 20 поена, 13 скокова и три асистенције.
Шеј Гилџус-Александер проглашен је за најкориснијег играча НБА финала.
НБА шампионски прстен освојио је и српски кошаркаш Никола Топић, који је због повреде колена целе сезоне био ван тима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


