Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Вујошевићеве честитке играчима

Вујошевићеве честитке играчима
Новогодишња честитка Кошаркашког клуба Партизан

Кошаркаши Партизана добили су пет дана одмора, после 22 утакмице одигране за 80 дана ове сезоне. Поново ће се окупити 29. децембра, и почети да се припремају пре свега за утакмицу која их чека 7. јануара у „Пиониру”, са грчким Паниониосом у борби за пласман у ТОП 16 Евролиге.

„Црно-бели” ће прву утакмицу у 2009. години одиграти у НЛБ лиги у Словенији (Хелиос у Домжалама 3. 1.), у којој су завршили са мечевима за 2008. Уочи Нове године, у Новом месту, до убедљивог тријумфа водио их је Новица... Партизанов репрезентативац Величковић био је далеко најбољи актер 14. кола НЛБ лиге, са 27 поена и чак седам асистенција, а српски шампион је одиграо сигурно од старта. Повео је са 16:1, прву четвртину добио са 23:5. На крају је, пред 2.000 гледалаца у дворани „Леон Штукељ”, било 80:65.

– На почетку се видело колики је респект наших играча према Партизану... То је најбољи тим у овој лиги, честитам на свему што је постигао до сада – биле су после утакмице речи Ивана Сунаре, хрватског тренера на клупи Крке.

Партизан са 13 победа и само једним поразом, минималним од Црвене звезде (81:80), заузима водећу позицију на табели.

– Крка је у прошлим колима показала квалитете, веома је незгодна екипа која игра атипично, има и добар скок у нападу, мења више врста одбране. Наша судбина је да су сви против нас максимално мотивисани, да када ми гостујемо противник има највећу посету публике за ту сезону. После напорних путовања на којима смо мењали по два авиона до Мадрида и Милана, јако тешке утакмице са Цибоном која је била једина код куће, као и још две важне утакмице у НЛБ лиги, играчи заслужују сваку похвалу за начин на који су реаговали на акумулирани умор. Повреде које су се десиле, Жарка Ракочевића и капитена Божића, сигурно су последица таквог календара и толике количине умора и то је оно што нас чини забринутима. На новогодишње празнике одлазимо са изванредном позицијом у НЛБ лиги и извињавамо се свим критичарима наше игре што смо први и трудићемо се да то тако и остане – коментар је Душка Вујошевића, тренера Партизана.

Капитен Петар Божић је против Крке одиграо само три минута пошто је искренуо скочни зглоб, прошавши ипак боље од Ракочевића, који је у суботу у Сарајеву сломио прст леве руке.

– Ракочевићев опоравак ће трајати најмање четири недеље. Нема потребе за операцијом, пошто није било дислокације – објаснио је Милан Бабић, доктор „црно-белих”.

Партизанов распоред у јануару, после дуела са Паниониосом, јесте следећи: 10. 1. Хемофарм у Београду, 14. 1. ЦСКА у Москви, 17. 1. гостовање у Задру, 20. 1. Загреб у „Пиониру”, 24. 1. мегдан са Будућношћу у Подгорици, па – ако буде среће – 28. 1. старт у ТОП 16 Евролиге...

-----------------------------------------------------------

Учинак Партизана у 2008.

Учинак кошаркаша Партизана у 2008. години (делови сезона 2007/2008 и текуће 2008/2009) има следећи изглед:

Евролига: 10 победа – 12 пораза
Првенство Србије: 17 – 3
Куп „Кораћа”: 3 – 0
НЛБ лига: 27 – 2
УКУПНО: 57 – 17
Кошаркаши Партизана су и у 2007. години одиграли 74 утакмице, а тада су имали скор 52 – 22.

-----------------------------------------------------------

Србија убедљива у НЛБ лиги

Тренутни рејтинг земаља у НЛБ лиги, у сезони 2008/2009, има следећи изглед:
1. Србија                                9
2. Хрватска                             6, 5
3. БиХ                                      6
4. Словенија                          4,3

Будућност из Подгорице игра по специјалном позиву, па Црна Гора не улази у таблицу. Коефицијенти федерација добијају се када се укупан број победа тимова из једне земље подели бројем екипа.        Ако на крају наша земља буде прва, и догодине ће имати пет представника у регионалном такмичењу.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.