Нова генерација подофицира Војске Србије
Министар одбране Братислав Гашић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић присуствовали су данас, у Меморијалном комплексу „Таковски грм” у Такову, свечаности поводом завршетка школовања ученика 52. класе Средње стручне војне школе „1.300 каплара” и усавршавања полазника друге класе Курса за подофицире кандидата из грађанства и промовисања у први подофицирски чин.
Честитајући најмлађим подофицирима Војске Србије, Гашић je истакао да „на месту где је српски народ пре два столећа сложно и одлучно кренуо у обнову слободе и државности Србије у строј наше војске примамо нову генерацију подофицира”. Он је нагласио да су подофицири увек били кључни ослонац и везивно ткиво сваке снажне и добро организоване војске, саопштило је Министарство одбране.
„Од њиховог знања, вештине и иницијативе зависи индивидуална обученост и морал војника, стање наоружања и ратне технике. Зато је образовање, усавршавање и васпитавање те категорије кадра у Војсци Србије једнако важно као и школовање официра, јер без стручних и посвећених командира одељења, тимова, посада и послуга, чак и врхунски квалитет њихових команданата неће доћи до изражаја”, рекао је Гашић поручивши младим водницима да су управо они арматура ВС, јер ако они знају свој посао, ако верују у праве вредности, поштују ауторитет претпостављених и достојанство потчињених „онда је наша организација несаломива”.
Новопроизведени водник Војске Србије Андреј Миливојевић, најбољи ученик 52. класе Средње стручне војне школе, обратио се присутнима у име својих колега, као и у име друге класе Курса за подофицире кандидата из грађанства, истакавши да ће данашњи дан остати свима у памћењу, јер стају раме уз раме са командирима и старешинама који су у њима оснажили пожртвованост, истрајност, одговорност и припремили их да служе отаџбини.
Министар Гашић подофицирски тесак уручио је најбољим ученицима Средње стручне војне школе „1.300 каплара”, док је начелник Генералштаба подофицирски тесак уручио најбољим полазницима Курса за подофицире кандидата из грађанства. Свечаности, која је завршена налетима авиона „орао”, присуствовали су заменик министра одбране БиХ за управљање ресурсима Александар Гогановић, чланови колегијума министра одбране и начелника Генералштаба, представници Министарства одбране и Војске Србије...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


