Трио спреман за реванш
Генерални директор Звездан Терзић је дан после пораза од Пафоса (1:2) у првој утакмици плеј-офа за Лигу шампиона изјавио да се нада најбољем у реваншу и да очекује „сигуран” пласман Црвене звезде у најјаче европско клупско такмичење. И то без обзира на пораз код куће, чиме је, у неку руку, задао не баш лак задатак тренеру, али и играчима. Неко би рекао и огромно бреме одговорности, посебно ако се има у виду београдски минус и противник вредан сваког поштовања. Међутим, чини се да у Звезди, која је последњих година навикла на високе стандарде, и не може другачије, без обзира на чињеницу што не само директор већ и навијачи траже победу на тешком гостовању!
Можда ће олакшавајућа околност за Звездиног стратега бити што ће се идућег уторка под окриље главног тима вратити искусни штопер Родригао. Затим Раде Крунић, који је по мишљењу многих највише недостајао екипи и вероватно Немања Радоњић, који би брзином и луцидношћу коју поседује могао да „разбије” противникову одбрану као од шале. Међутим, уколико буде требало, шансу би добио и Марко Арнаутовић. Зна добро Владан Милојевић да је последњи степеник ка елити најтежи. Такође, Звездин тренер врло добро познаје и ситуацију у кипарском клупском фудбалу, да су тренутно Пафос и Арис клубови који имају доминантну улогу. Ипак, када се истрчи на терен, свака статистика пада у воду.
Откако је преузео Црвену звезду, Милојевић је чак четири пута играо плеј-оф за Лигу шампиона. Први пут 2017. године против руског Краснодара. Годину дана касније противник је био Салзбург, а 2019. године швајцарски Јанг Бојс. Прошле године на нашег првака намерио се норвешки Боде Глимт. У Русији је Звезда поражена од „зелено-црних” са 3:2, али је зато у реваншу, пред својим навијачима, направила подвиг. Са Салзбургом је било врло узбудљиво у првом мечу на нашем највећем стадиону (0:0), али је зато у гостима тим из Београда надвисио сопствене могућности и изборио пласман у европску елиту. Са Јанг Бојсом се, такође, водила велика борба. Звезда је у гостима извукла реми (2:2), а код куће успела да прође даље. Тежак испит чекао је нашег првака и прошле године, посебно након пораза у Норвешкој од 3:2, али на крају се срећа осмехнула „црвено-белима”, чиме је Милојевић показао да је специјалиста за овакве мечеве.
Шампион ће у договору са Заједницом клубова Супер и Прве лиге „прескочити” дуел против Чукаричког у шестом колу шампионата, како би играчи имали више одмора пред пут на Кипар, а стручни штаб дан више за припрему важног меча са Пафосом. Слободан дан Милојевић је искористио за кратак скок до родног Аранђеловца, како би обишао радове на новој кући, коју гради баш на оном месту где је рођен. Свакако да ће обилазак родног града и прича са пријатељима добро доћи пред нове, изазовне фудбалске дане, који га чекају идуће седмице у земљи где је оставио снажан печат.
Иначе, утакмица са кипарском шампионом Пафосом биће 60. јубиларна за Владана Милојевића у Европи! Било би добро да играчи „часте” свог учитеља победом и тако обрадују навијаче који овде код нас, изгледа, само цене Лигу шампиона, док Лигу Европе сматрају другоразредним такмичењем. Као да је овдашњи фудбалски народ постао све пробирљивији, али – не могу наши клубови још увек да се равнају са најбогатијим фудбалским светом...
Лука Зарић до 2028. године у Звезди
Млади Ужичанин Лука Зарић, који ће 31. октобра напунити тек 17 година, јуче се обавезао на нову верност Црвеној звезди. Један од најбољих кадета нашег најтрофејнијег клуба, који је сениорску каријеру почео у Графичару, а деби у „црвено-белом” дресу остварио недавно против лучанске Младости, нови је бисер омладинске школе. Неко ко ће у будућности бити ослонац клуба.
– Много се ствари променило од претходног потписа 2023. године – признаје Зарић. – Дебитовао сам за први тим Црвене звезде, то ме подстиче да се убудуће још више трудим. Жеља ми је да заиграм у „вечитом дербију” и дам гол нашем највећем ривалу...
Д. Т.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


