Субота, 06.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
У ЖЕЛЕЗНИЧКОЈ СТАНИЦИ „ПАНЧЕВАЧКИ МОСТ”

Дечак тешко повређен од струјног удара

Годишње настрада пет углавном младих особа од струјног удара из контактне мреже, најчешће због пењања на вагоне
Дечак тешко повређен од струјног удара
(Printscreen/Mirror)

Од струјног удара из контактне мреже изнад пруге у Железничкој станици „Панчевачки мост” јуче у 12.25 сати, један дечак је тешко повређен. Он је са места несреће одвезен колима Хитне помоћи.

„Дечак се попео на електромоторну гарнитуру која је стајала на такозваном Дунавском колосеку, и том приликом доживео струјни удар из контактне мреже изнад пруге. Други дечак који је са њим био у друштву, према изјавама очевидаца, није повређен”, саопштено је из „Инфраструктура железнице Србије”.

На место несреће одмах су изашли припадници полиције и ватрогасне јединице, као и стручне службе „Инфраструктуре железница Србије”.

На захтев ватрогасаца, напон у контактној мрежи изнад оба колосека на прузи Београд Центар – Панчево Главна био је искључен до 13.10 сати. Због ове несреће чекало је укупно пет возова, и то у железничким станицама Ресник, Раковица и Овча, као и на пругама Вуков споменик – Панчевачки мост и Панчевачки Мост – Крњача, наводи се у саопштењу.

Из „Инфраструктура железнице Србије” подсећају да кроз контактну мрежу изнад пруге пролази струја јачине од 25.000 волти и да није потребно да се додирну струјни водови да би дошло до струјног удара.

„Довољно је да се само уђе у струјно коло, које може бити и пар метара удаљено од контактне мреже. Због тога је свако пењање на вагоне изузетно ризично и опасно по живот, а такви случајеви готово се по правилу трагично завршавају. Просечно годишње настрада пет углавном младих особа од струјног удара из контактне мреже, најчешће због пењања на вагоне”, наводи се у саопштењу.

„Инфраструктура железнице Србије” зато и овај пут апелује и упозорава да се не пење на вагоне, да је то опасно по живот и најстроже забрањено, као и да се у станицама и поред пруге поштују знакови упозорења, како би се избегле несреће и сачували људски животи.

   

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.