Без правог дербија у „Пиониру”
Кошаркаши Хемофарма разочарали су у сусрету 16. кола НЛБ лиге са Партизаном, у којем су мало показале и неке наде наше кошарке у дресу Вршчана. Гости су се само у једном тренутку приближили, на седам поена половином треће четвртине (49:42), али је тада Марјановић пропустио да убаци једно „полагање”. „Црно-бели” су реаговали серијом од 7:0, до краја треће четвртине повели и са до тада највиших 16 поена разлике, у последњој четвртини имали и 20 поена вишка, а на крају славили са 78:61 (19:14, 24:18, 21:16, 14:13).
Вицешампион Србије и регионалног такмичења је до „минус седам” дошао без репрезентативца Стефана Марковића, који је у 15. минуту зарадио трећу личну грешку и био на клупи све до финиша трећег квартала. Ишао је на руку четврти фаул Тепића у 25. минуту, али „наранџасти” су мало добили и од двојице искуснијих, Словенца Јоксимовића чији је учинак био негативан и Крстовића који је промашио седам од 11 шутева из игре. И крилни центар Мачван и колос Марјановић два пута су заустављени ефектним блокадама, којих је Партизан имао девет (по три Вранеш, Лазми и Весели).
– Честитам Партизану на заслуженој победи. Ми смо играли слабо у нападу, нисмо се најбоље снашли. Преостаје нам да се спремимо за оно што нас чека, утакмицу у Еврокупу – рекао је Марјановић, са 17 поена и девет скокова најбољи у пораженом саставу.
Партизан је на прелазу прве и друге четвртине, за пар минута са Вукашином Алексићем на терену, стигао до двоцифрене предности, коју је у распону од десет до 14 поена држао до краја полувремена. Партизан је број изгубљених лопти смањио на 11, имао 19 асистенција (ривал само шест), уз нову одличну партију Веселог (тренер Вујошевић га у једној ситуацији заменио када је покушао атрактивно додавање). Расположени су били и Величковић, Лазми и Рашић, са четири „тројке” заслужан за укупно добар шут за три поена од 47 %.
– Честитам саиграчима на доброј игри. Било је хладно у дворани, како је време одмицало постајали смо сигурнији. Хвала навијачима који су дошли да нас подрже и по лошем времену – изјавио је Рашић.
Неколико слабијих завршних минута омогућило је Хемофарму да избегне и убедљивији пораз.
– Заслужена победа Партизана, који је играо фери коректно – казао је Стеван Караџић, други бивши тренер Звезде који је убедљиво изгубио од Партизана за неколико дана. – Мало боли 17 поена разлике на крају, мислим да је то нереално. Као и против Билбаоа имали смо проблема са чврстом одбраном противника. Нисмо имали среће у три случаја када је Партизан погодио „тројке” док је истицао напад. Чека нас тежак посао у Еврокупу, утакмица са Нимбурком у Чешкој
Је практично квалификациона за наставак такмичења. Али, покушаћемо да победимо.
Партизан дан касније, у среду, игра против ЦСКА у Москви, за победу која би га одвела у ТОП 16 Евролиге, мада и у случају пораза, у зависности од других резултата, може даље (рецимо, потребна победа Реала над Ефесом у Мадриду).
Дворана „Пионир”. Гледалаца: 1.517. Судије: Мухвић (Хрватска), Војиновић (Србија), Јованић (Босна и Херцеговина).
ПАРТИЗАН: Лучић, Тепић 7 (једна „тројка”), Милошевић 2, Рашић 15 (4), Трипковић 2, Величковић 11 (2), Лазми 13, Алексић, Витковац 3 (1), Божић 5 (1), Весели 11, Вранеш 9.
ХЕМОФАРМ: Павковић 7 (1), Деспотовић 2, Јоксимовић 1, Божовић 2, Марковић 12 (1), Савовић 1, Крстовић 12 (1), Мачван 7 (1), Петровић, Борисов, Обреновић, Марјановић 17.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


