Еуфорија забрањена реч
Ни кошаркаши Панатинаикоса нису успели да зауставе победоносну серију Црвене звезде. Нису били чак ни близу. Грчки великан био је немоћан у ватреној атмосфери распродате „Београдске арене“. „Црвено-бели“ су славили са 86:68, усписали седми узастопни тријумф и засели на чело Евролиге. Овакав низ победа у елитном такмичењу Звезда је имала само у сезони 2016/17, али чини се да је овога пута у питању много озбиљнија ствар. Имали су Београђани на крају прве четвртине и 27 поена предности, коју је Панатинаикос успео да смањи у последњих десет минута и спречи катастрофу која је била на помолу.
Тим тренера Саше Обрадовића гази све пред собом без обзира на околности. У модерној кошарци шут за три поена је изузетно важан. Међутим, „црвено-бели“ су декласирали Атињане, иако су иза линије 6,75 шутирали мизерних 3-22. Тако нешто је само могуће ако све пршти од енергије и ако се игра жестоко у одбрани. Дуго ће се тренер гостију Ергин Атаман питати како је његов тима постигао само осам поена у трећој четвртини. Можда и најбољи нападач у Евролиги, Kендрик Нан имао је кошмарну ноћ у Београду, јер је погодио само два шута и био натеран на чак седам изгубљених лопти.
Са друге стране, Kоди Милер Мекинтајер је промашио свих седам шутева за три поена, али је одиграо једну врхунску утакмицу. Нанизао је 14 поена, девет скокова и седам асистенција. Мање од осам минута било је довољно младом Стефану Миљеновићу да у дефанзиви загорча живот Kендрику Нану. Чак четири блокаде Семија Оџелеја одбијале су сваку помисао гостију да приђу рекету. Иако оптерећен личним грешкама Чима Монеке је поново био одличан, баш као и Никола Kалинић, капитен Огњен Добрић, Донатас Мотиејунас и Ебука Изунду. А НБА појачање Џеред Батлер само је на моменте наговестио колико може да допринесе још бољим играма Звезде.
-Заслужили смо победу. Одиграли смо одлично три четвртине, почели смо прерано да славимо, направили мале неспретности, али како-год настављамо у овој атмосфери – јасан је тренер Црвене звезде Саша Обрадовић.
Шут није ишао, нарочито за три поена, али Звезда очигледно може и у таквим условима да игра против свакога:
-Све док играмо одбрану и имамо сигуран скок мислим да имамо шансу, ма који су проценти на снази. Није лако, још увек интегришемо новог играча који мора да разуме шта хоћемо. Види се да му фали физичке кондиције. Морали смо током читавог меча да се фокусирамо на оно што је ПАО играо. Тешко је припремати овакве утакмице и могли смо боље да преузимамо на неким играчима. Задовољава одбрана на Нану и да је ту одличан посао одрађен.
Поново је тренер Црвене звезде похвалио Стефана Миљеновића, али и најновију аквизицију Џереда Батлера.
-Велико је појачање и то се виде на потез. Биће сигурно добар за ову екипу не само играчки, већ као човек. Позитиван је као дечко и одлично појачање. Што се тиче Стефана, користи сваки минут и овде и кроз АБА лигу и то све заслужује својим радом. Има срце, то се види јер се не боји величина и такав дечко ће да направи нешто од себе у кошарци сигурно.
Звезда ће од сада бити трн у оку свим екипама у Евролиги. Не брине то претерано тренера Обрадовића, већ евентуална могућност да завлада еуфорија која ништа добро не може донети.
-Ово су велике победе, али нам је доста ствари ишло на руку. У другом делу сезоне ћемо више путовати и то је потребно издржати. Имаћемо играче који ће то да изнесу, али еуфорија може да буде лоша и од новинара и медија. Није то лако контролисати и некад је пораз једини начин да станеш на земљу. Добро је што се десио Спартак, како би знали да нисмо непобедиви - закључио је Обрадовић.
Kошаркаши Црвене звезде су максимално искористили предност домаћег терена у претходном периоду, чак су славили и на гостовању против Макабија у дворани „Александар Николић“. Међутим, следе дуга и тешка гостовања. Прво је већ у уторак у Дубаију што ће свакако бити велики испит и тест могућности „црвено-белих“.
Звезда нема лимит
Због већ две личне грешке на самом почетку сусрета Чима Монеке је против Панатинaикоса на терену провео само 20 минута, али је и овога пута дао велики допринос победи.
- Искрено, очекивао сам да ћемо овако победити Панатинаикос. Поносан сам на све саиграче. наш идентитет је одбрана! Противницима је било тешко да дишу, а навијачи су то још више појачали – истакао је Монеке и додао да опуштања као у последњој четвртини више не сме да буде.
Сјајни Нигеријац верује да његов тим може још боље у наредном периоду:
-Немамо лимит. Kад сви буду здрави, кад нам се врате одсутни играчи бићемо застрашујући за друге тимове.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


