Проглашена идеална петорка
Америчка професионална кошаркашка лига (НБА) објавила је идеалну петорку недавно завршеног НБА купа, такмичења које је ове године крунисало екипу Њујорк Никса за шампионе.
У саставу ове поставе, која је својим играма обележила ово издање Купа, налазе се двојица играча тријумфалних Никса: маестрални Џејлен Брансон и увек поуздани Џулијус Рендл. Њима се придружује и Деарон Фокс из тима Сан Антонија, човек који је константно претио кошевима противника. Своје место у Идеалном тиму је заузео и словеначки репрезентативац, члан Лос Анђелес Лејкерса, Лука Дончић, чија је виртуозност очарала публику широм света. Петорку комплетира изузетни играч Оклахома Ситија, Шеј Гилџес-Александер, чија је енергија и посвећеност на терену незаобилазна.
Овај изузетни тим одабрао је пажљиво селектиран медијски панел од 20 гласача, на основу свеобухватне анализе учинка играча током групне фазе и нокаут рунде такмичења. Приликом избора, гласачи нису водили рачуна о позицијама на терену, већ искључиво о доприносу и квалитету игре.
Подсетимо, Никси су у узбудљивом финалу НБА купа, одиграном у Лас Вегасу, тријумфовали над тимом Сан Антонија резултатом 124:113, чиме су после дуге паузе, тачније од далеке 1973. године, коначно подигли шампионски пехар.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


