Среда, 01.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Најбољи траже Младића

Најбољи траже Младића

БАЊА ЛУКА - Председник Националног савета Србије за сарадњу с Хашким трибуналом Расим Љајић изјавио је да је једини адут за проналажење хашког бегунца Ратка Младића на који рачунају активност служби безбедности, јер на решавању тог проблема 24 часа раде најбољи професионалци.

Љајић је у изјави бањалучком „Гласу Српске” навео да сада имају много више сазнања и информација о Младићу него пре шест месеци и да потрага никад није била интензивнија.
Према његовим речима, последња акција била је пре неколико дана у Београду, али ништа није пронађено.

Љајић је казао да „не верује да ће ти напори остати без резултата, иако Младић поверење има у мали број људи”. „Ова најинтензивнија потрага за Младићем до сада производ је, пре свега, чињенице да ми ове године тај посао морамо завршити, јер је заустављен пут ка ЕУ. Стране службе нам у потрази помажу тако што нам, што је уобичајено, достављају информације које су везане за скривање хашких оптуженика”, рекао је Љајић.

Он је додао да су надлежне службе успеле да реконструишу Младићево кретање до пролећа 2006. године и да српске тајне службе „приликом даноноћног посла око лоцирања Младића избегавају публицитет”.

Љајић је подсетио да су на полицијским станицама недавно постављене потернице са фотографијама хашких бегунаца Младића и Горана Хаџића и бројем телефона за информације о њима.  Он је рекао да је број позива повећан и да се јављају чак и криминални кланови, како би потказали супарничке групе.

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.