Берлускони разматра слање војске на улице
РИМ – Италијански премијер Силивио Берлускони изјавио је данас да његова влада разматра да на улице италијанских градова размести 30.000 војника како би се спречио криминал.
У августу је Италија на железничке и метро станице и друге локације разместила око 3.000 војника како би помогли полицији.
Три недавна случаја силовања у Риму разбуктала су расправу у медијима, а италијанска влада је под додатним притиском да заустави криминал на улицама градова. За силовање у петак оптужено је пет имиграната из источне Европе.
Берлускони, који је на власт дошао, између осталог, обећањем да ће сузбити криминал, рекао је новинарима да је министарство унутрашњих послова предложило да се удесетостручи број војника на улицама.
За сада нема назнака када би могле бити размештене додатне снаге.
Опозиција левог центра критиковала је владу наводећи да је тактика размештања војске на улице неуспеншна, а министар унутрашњих послова владе у сенци Марко Минити је рекао да би таква мобилизације војске била „без преседана, веома скупа и да би збначила стање опсаде”.
Полицијки синдикати су такође довели у питање ту стратегију.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


