Челници Заједнице суперлигаша у Партизану
Нови челници Заједнице фудбалских суперлигаша, председник Бранимир Бабарогић и генерални секретар Миодраг Јанковић ових дана обилазе наше најбоље фудбалске клубове. Били су у ОФК Београду, кулском Хајдуку, Јагодини, а јуче су посетили Партизан. У разговору са председником „црно-белих” Драганом Ђурићем наглашено је да Заједница суперлигаша и клубови морају да одржавају добре односе у интересу српског фудбала, без обзира ко се на њеном челу налазио, јер познато је да је Бранимир Бабарогић био кандидат Црвене звезде за ову важну функцију, али и да је добио подршку „црно-белих”.
И финансијер зрењанинског Баната Мирко Вучуревић посетио је јуче Хумску – у два наврата. У првом Вучуревић је разговарао са генералним секретаром Дарком Грубором, а у другом срео се са првим човеком „црно-белих” Драганом Ђурићем и предложио му решења „спора” око исплате дуга од трансфера Зорана Тошића у Манчестер јунајтед. Као што је познато, пре Тошићевог доласка у Партизан, Банат је са „црно-белима” направио уговор по којем од клуба из Хумске потражује 50 одсто од укупног, будућег трансфера. Партизан, како сазнајемо, нема ништа против да Банату исплати око 2.150.000 евра (50 одсто од трансфера), док челник зрењанинског прволигаша сматра да његовом клубу припада више новца...
Младог репрезентативца Николу Гулана, некадашњег фудбалера Партизана, Фијорентина је уступила Минхену 1860. Он ће у дресу „лавова” из Минхена, заједно са Антонијом Рукавином, провести наредних шест месеци, јер нови спортски директор баварског тима Мирослав Стевић жели већ ове године пласман у Бундеслигу.
Д. Тодоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


