Морбидне измишљотине преточене у књигу као кампања против Србије и Вучића
Морбидна фикција лансирана из региона, о учешћу Александра Вучића у “Сарајево сафарију”, користи се за по ко зна коју кампању по реду против председника Србије.
Некадашњи новинар сарајевског Н1, Борис Брезо, разговарао је са Андрејем Николаидисом, црногорским новинарoм, писцем романа “Сарајевски сафари”.
- Не знам да ли је тај човек пуцао док је био на Јеврејском гробљу, али поуздано знам да је био тамо. Била је нужна фикционална обрада у књизи. У мојој фикцији Александар Вучић зграби снајпер и пуца и врло је сретан због тога. Ја га не оптужујем, већ само развијам могућност да кад је већ био тамо да је и пуцао и развијам га у форми фикције која није тужива.
На питање да ли ће у тужилаштву у Милану доћи до провера ових навода и да ли би то могло “скупо да кошта Вучића”, Николаидис каже:
- Апсолутно не, прошло је пуно времена, биће врло тешко доказати било шта, а камоли његово учешће у свему томе, које је предмет нагађања, каже Николаидис признајући да је написао морбидну књигу, засновану на лажима, за које не може бити тужен.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


