Уторак, 28.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
АМЕРИЧКА КОШАРКАШКА НБА ЛИГА

Обесхрабрујући пораз Денвера од Мемфиса

Обесхрабрујући пораз Денвера од Мемфиса
Денвер на мукама и против најслабијих тимова: Никола Јокић (Фото­ Бета/АП/Брендон­Дил)

Кошаркаши Мемфиса победили су јуче екипу Денвера са 125:118 и тако прекинули низ од осам везаних пораза у НБА лиги.

Мемфис је до тријумфа предводио Тај Џером са 21 поеном и по девет скокова и асистенција, Оливије Максенс Проспер је додао 19, а Џи Џи Џексон 16 поена.

Код Нагетса најбољи је био Никола Јокић са 29 поена, 14 скокова и девет асистенција, али је изгубио и десет лопти. Поред српског центра, истакли су се и Кристијан Браун са 26 и Камерон Џонсон са 20 поена.

Денвер је шести на табели Западне конференције са 42 победе и 28 пораза.

Кошаркаши Торонта су у гостима савладали Чикаго са 139:109 за своју трећу узастопну победу.

Екипу Дарка Рајаковића су до убедљиве победе водили Ар Џеј Берет са 23 и Брендон Инграм са 18 убачених поена. Матас Бузелис је са 19 поена био најбољи у редовима Булса, који су доживели трећи пораз у последње четири утакмице.

Торонто је пети тим Истока са скором 39/29.

Кошаркаши Њу Орлеанса су на свом паркету победили Лос Анђелес Клиперсе са 124:109.

Њу Орлеанс, који је у првој четвртини заостајао 18 поена, до победе су водили Садик Беј са 25 и Треј Марфи са 23 поена. Била је ово шеста узастопна победа Њу Орлеанса на домаћем терену и девета укупно у последњих 13 утакмица.

У тиму Клиперса, који су и даље осми на Истоку, најефикаснији су били Кавај Ленард са 25 и Џон Колинс са 18 поена. Српски кошаркаш Богдан Богдановић на паркету је провео пет минута, али се није уписао у стрелце.

Кошаркаши Оклахоме уписали су десету победу у низу пошто су у гостима били бољи од Бруклина са 121:92.

Најефикаснији у редовима актуелног шампиона и најбољег тима Запада тренутно био је Џаред Мекејн са 26 поена. Шеј Гилџес Александер је утакмицу завршио са 20 поена, али је замењен на четири и по минута пре краја треће четвртине када је Оклахома водила са 38 поена разлике.

Код Бруклина најбољи су били Џејлен Вилсон са 15 и Нолан Траоре са 13 поена.

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса су у гостима били бољи од Хјустона са 124:116 и тако продужили низ тријумфа на седам утакмица.

Најзаслужнији за победу Лејкерса били су Лука Дончић са 40 поена, десет асистенција и девет скокова и Леброн Џејмс са 30 поена. На другој страни се истакао Алперен Шенгун са 27 поена и десет асистенција.

Атланта је победнички низ продужила на 11 мечева пошто је била боља од Даласа са 135:120, Бостон је савладао Голден стејт са 120:99, Минесота је била убедљива против Јуте са 147:111, док је Портланд победио Индијану са 127:119 уз 32 поена Денија Авдије.

Кошаркаш Детроита Кејд Канингем одсуствоваће са терена „дужи временски период” због колапса плућа, пренео је И-Ес-Пи-Ен (ЕСПН).

Познати инсајдер Америчке професионалне кошаркашке лиге (НБА), новинар ЕСПН-а Шамс Чаранија навео је да је у питању блажи облик колапса плућа и да, иако Детроит и даље не зна колико ће тачно трајати опоравак Канингема, ће амерички плејмејкер са терена одсуствовати барем „неколико недеља”.

„Пистонси се надају да ће се у најбољем случају Кејд Канингем вратити за плеј-оф, сад да ли ће то бити пред почетак плеј-офа или мало након почетка плеј-офа. Постоји неизвесност у вези терапије, како ће то да изгледа”, рекао је Чаранија у емисији на ЕСПН-у.

Плеј-оф НБА лиге почиње 18. априла, а Канингем је ове сезоне најбољи стрелац (24,5 поена у просеку) и асистент (9,9 асистенција у просеку) екипе Детроита, која је прва на табели Источне конференције са скором 49/19.

Канингем, први пик на драфту 2021. године, ове сезоне је други пут у својој каријери проглашен и за ол-стара НБА лиге.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.