Уторак, 28.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ТРИДЕСЕТ ШЕСТО КОЛО КОШАРКАШКЕ ЕВРОЛИГЕ

Само победа и ништа друго

Црвена звезда вечерас (20 часова) дочекује Париз
Само победа и ништа друго
(EPA/S. Nogier)

Директан пласман у плеј-оф готово да је немогућа мисија. Остаје борба да се преко плеј-ина дође до доигравања и испуне пре почетка сезоне зацртани циљеви. Звездини кошаркаши поразом у дербију против Партизана закомпликовали су се себи живот и сада им предстоји жестоко борба у последња три кола Евролиге да се обезбеди место на табели које гарантује наставак сезоне.

Због свега тога меч против Париза које се игра вечерас у Београдској арени од 20 часова у оквиру 36. кола елитног такмичења је од пресудног значаја за „црвено-беле. Баш као што каже навијачка песма „победа или ништа друго”. Тријумф оставља Звезду у прилици да избори пласман у доигравање, а до њега неће бити лако доћи. Париз отписан што се тиче борбе за плеј-оф, али је и даље веома опасан.

Стил игра тима из француске престонице мало коме одговора. У првом мечу одиграном 23. децембра Париз је славио много убедљивије него што то говори коначан резултат – 102:92.

– Анализа прве утакмице требало би да пружи неке одговоре. Пре свега тај њихов контранапад, чак и после постигнутих поена. Нисмо добро комуницирали у одбрани, збунили су нас - као и све остале екипе, посебно у последње време, које су фаворити. Они су чак у односу на прошлог тренера још више убрзали. То је сигурно проблем свима, јер нико не игра у таквом ритму. То је ствар фокуса и добре енергије да би се контролисало првих десет секунди њиховог напада. Знамо и да је заграђивање коша важан фактор да бисмо победили – истакао је тренер Звезде Саша Обрадовић на конференцији за медије.

Што се тиче појединаца, Надир Хифи је играч око кога се све врти у игри Парижана.

– Сви причају о њему. Начин на који шутира и на који долази у ситуацију некад изгледа нестварно. Шта год да радиш у одбрани, тешко је. Посебно са бацањима уназад где и даље има високе проценте. Један је од кључних играча. Не само да погађа, већ тако ослобађа и центре који могу да скачу. Мора да буде добар меч-ап на њему. Њему није проблем да шутне с лева или с десна, само морамо да му отежамо – јасан је Обрадовић.

Са друге стране Џеред Батлер игра слабо у последње време и много чешће промашује, што евидентно утиче на његово самопоуздање, али и на резултате „црвено-белих”.

– Мало смо разговарали о томе. Он је сам себе оптеретио. Потребно му је помоћи и са једноставним информацијама, стављати га у зону комфора. Други се полако адаптирају на његову изолацију, не дају му да сам игра. Мора да донесе одлуку са којом ће живети – да ли је промашио или погодио.

Kолико год био важан сваки појединац, до победе против Париза може се само великом борбом и колективном игром свих 40 минута:

– Мора цео тим да буде присутан. Не зависиш само од једног, већ од доброг додавања на њихова јака искакања. Негде се десе отворени шутеви, тако да морају да се погоде. У ситуацији у којој смо ми, сигурно је све ментално теже. Сваки шут ти одређује судбину – закључио је Обрадовић.

Џоел Боломбој дели мишљење тренера Обрадовића и такође најављује велику борбу.

– Биће потребан тимски напор. Мораћемо да их успоримо. Раније смо губили од њих, тако да смо много научили и сада смо бољи тим него тада. Али, биће потребно да сви дају допринос – да играмо пресинг по целом терену, вршимо притисак на њих, успоримо их и помогнемо у заустављању њихових бекова колико год можемо.

Снажни центар „црвено-белих” верује да се екипа опоравила после пораза од Партизан који је свима у екипи тешко пао.

– Погодио нас је пораз у дербију. И мене лично, али и цео тим. Била нам је потребна та победа. И неке друге утакмице смо изгубили иако смо били фаворити. Али, следећа је веома важна и долази после пораза, што би требало додатно да нас мотивише да изађемо на терен и победимо Париз – категоричан је Боломбој.

Ротације се не скраћује

Тренер Звезде Саша Обрадовић често већ у првој четвртини даје шансу готово свим играчима. На питање да ли ће у финишу сезоне или већ на мечу против Париза скратити ротацију, имао је занимљив одговор:

– Kод нас главни играчи играју доста, а ми заправо размишљамо како да неким другима продужимо минуте. Објашњавао сам то унутар 'четири зида', није то баш тако лако објаснити речима... Да је неко унутра са нама, у процесу, било би му много јасније зашто је то тако – објаснио је Обрадовић.

Миљеновић спреман за Хифија

Најбољи играч и први стрелац Надир Хифи биће највећа опасност по Црвену звезду. Његовој брзини и експлозивности могао би можда да парира Стефан Миљеновић.

– У доброј сам кондицији, морам бити агресиван на њему, да му не дам шутеве, ако њега будем чувао, спреман сам – истакао је бек „црвено-белих”.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.