Марко Силва нови тренер Бенфике
Португалски фудбалски тренер Марко Силва нови је шеф стручног штаба Бенфике, саопштио је данас лисабонски клуб.
Силва (48), који је претходних пет година водио лондонски Фулам, са Бенфиком је потписао уговор до 2028. године, уз могућност продужења сарадње за још једну сезону.
Играчку каријеру Силва је завршио 2011. године у Ешторилу, који је исте године преузео као први тренерски посао.
Са Ешторилом је у првој сезони освојио титулу у другој португалској лиги, а затим је водио Спортинг из Лисабона (освојен Куп Португала 2014/15.), Олимпијакос (првак Грчке у сезони 2015/16.), да би од 2017. године радио у Енглеској.
На острву је водио Хал, Вотфорд, Евертон и Фулам, укупно забележивши око 250 утакмица као тренер у Премијер лиги.
Са Фуламом је у сезони 2021/22. освојио титулу у Чемпионшипу, чиме је клуб из Лондона вратио у највиши ранг такмичења.
Силва ће на клупи Бенфике заменити Жозеа Мориња, који је потписао трогодишњи уговор са Реал Мадридом, преноси Танјуг.
Бенфика је сезону у португалском првенству завршила на трећем месту, изборивши пласман у квалификације за Лигу Европа.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


