Усамљени болеснији
Амерички научници верују да су открили генетску подлогу за феномен лошијег здравља код "вукова самотњака" међу људима. Истраживачи с калифорнијског универзитета у стручном часопису "Genome Biology" наводе да су неки гени активнији код оних људи за које се сматра да су усамљени и да не воле да се друже с другим људима уверени да им много више прија живот вукова самотњака. Многи од ових гена су повезани с функционисањем имунолошког система и појавом упала. Неке раније студије су указале на повезаност недостатка подршке породице и пријатеља с повећаним ризиком развоја, најчешће, болести срца.
У истом овом истраживању напомиње се да је у дружењу много важнији квалитет пријатељства, сазнање колико се на неког можете ослонити, него чињеница да је ваш именик препун бројева телефона људи чијег се лика тешко можете да сетите, а камоли на њих да рачунате. На налазе овог истраживања нису утицали чиниоци попут старости, имовинског стања, или општег здравственог стања испитаника.
И. Ш.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


