На „Маракану” дошло више од 15.000 гледалаца
У најлошијој сезони у историји Црвене звезде, на опроштајном мечу на „Маракани” окупило се више од 15.000 међу којима је било и скоро 1.000 веома бучних присталица београдског Рада. Амбијент на нашем највећем стадиону је био сјајан, као да се играла нека европска утакмица а не малте не безначајни првенствени меч. Апели вођа „делија” које су подржали и неколико познатих јавних личности, дали су резултате. Навијачи нашег најтрофејнијег и најпопуларнијег клуба дошли су у великом броју да подрже вољење „црвено беле” суочене са највећом кризом од постојања. На северној трибини је средином првог полувремена био истакнут транспарент на коме је писало: „Бићемо уз тебе живот цео”.
Утакмица је решена средином другог полувремена. У стрелце су по други пут уписао ефикасни Јованчић искористивши грешку Звездине одбране у 67. минуту. Али, само два минута касније, најбољи актер утакмице Ненад Милијаш је прецизним ударцем из пенала поставио коначан резултат свом тиму: Црвена звезда – Рад 3:2 (2:1). Претходно је Камерунца Оумаруа у свом шеснаестерцу оборио голман Рада Даниловић.
Већ не почетку прави шок за домаћина. После грешке одбрамбеног играча Туторића, нападач гостију Јованчић је из непосредне близине снажно шутирао и затресао мрежу. Међутим, уз велику подршку са трибина домаћи тим је брзо консолидовао редове и свега три минута доцније уследило је изједначење. Корнер са десне стране је извео капитен Милијаш, а Камерунац Оумару је био највиши у скоку и са неколико метара ударцем главом поравнао резултат. У 32. минуту дошло је до преокрета. Јужноафриканац Паркер је био прецизан са десетак метара, а у улози асистента поново је био Милијаш. Пет минута касније Рад је имао велику шансу али је Андрић погодио стативу.
Стадион: Црвене звезде. Гледалаца: више од 15.000. Судија: Марушић (Краљево). Стрелци: 0:1 Јованчић (3), 1:1 Оумару (6), 2:1 Паркер (32), 2:2 Јованчић (67), 3:2 Милијаш (69) из пенала. Жути картони: Соме (Црвена звезда), Вуковић, Даниловић (Рад).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменковић 6, Нинков 7, Гвозденовић 6,5, Туторић 6, Томовић 6,5 (од 46. Пејчиновић 6,5), Исах 7, Богдановић 6,5 (од 62. Николић 6,5), Милијаш 8, Паркер 7, Шишић 7 (од 71. Соме 6,5), Оумару 8.
РАД: Даниловић 6,5, Чотра 6,5, Тодоровски 6, Јованчић 8, Брновић 6 (од 65. Видовић 6,5), Андрић 7 (од 78. Калуђеровић 6), Митровић 6 (од 65. Пршо 65,), Вуковић 7, Коковић 6,5, Савић 7, Радивојевић 6.
Играч утакмице: Ненад Милијаш (Црвена звезда).
-----------------------------------------------------------
„Делије” против Лекића
Петнаестак минута пре краја утакмице, Звездине „делије” су истакле транспарент са натписом: „Лекићу, не можеш да будеш председник Звезде”. Истог тренутка за западне трибине зачуло се краткотрајно скандирање Владану Лукићу, Лекићевом противкандидату на сутрашњим изборима у Црвеној звезди.
-----------------------------------------------------------
Бака Јела упознала Џајића
Утакмици Црвена звезда – Рад као посебни гост је присуствовала бака Јела Радаковић о којој је недавно објављена репортажа у „Политици”. Ова старица живи у околини Приједора и велики је навијач Звезде. Она је била у свечаној ложи на „Маракани” где се упознала и за успомену сликала с нашим најбољим фудбалером свих времена Драганом Џајићем, Звездином легендом.
Л. Делић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


