Тежак пораз на старту
Женска кошаркашка репрезентација Србије претрпела је тежак пораз на старту Европског првенства у Летонији и знатно умањила шансе да се пласира у други круг. Литванија је одржала час кошарке у мечу који је оцењен као кључан за даљи ток шампионата и убедљиво славила са 71:49 (16:10,22:15,14:13,19:11). Нашим девојкама неопходна је бар једна победа у наредна два дуела са европским прваком Русијом (данас у 17 ч) или Турском (сутра у 12.30), да би избегла повратак кући.
Од најаве да ће наше младе кошаркашице пресингом и ритмом ломити ривала, није било ништа. Млаком одбраном омогућено је Литванкама да успоставе игру под рекетом, доминантан скок и неометано поентирање са дистанце. Напади нашег тима били су стихијски, без поштовања акција и углавном су се завршавали нерезонским шутевима. Литванке су из минута у минут повећавале предност, а само у трећој четвртини, захваљујући плејмејкеру Ерићевој, наша селекција је колико толико била равноправна.
Већ после првог полувремена било је јасно да без скока (21-12 за Литванију) и одбране на граници фаула, изабранице тренера Антонића неће имати шта да траже. У четвртој четвртини догодио се потпуни крах, минут пре краја противник је имао „плус 29”, а то, нико није очекивао.
Видно разочаран игром и резултатом, селектор Јовица Антонић је истакао:
– Утакмицу смо отворилио на једини начин на који нисмо смели – изузетно лошом одбраном. То је утицало на овакав оисход који је помало депримирајући и срамотан. Договор је био да бранимо унутрашњу игру, а управо под кошем су нам Литванке радиле шта су хтеле. Идемо даље, после овако тешког пораза морамо добро да одреагујемо и да покажемо да имамо снагу.
Набоље у тиму победника биле су Стакневициене са 19 поена, Пеетрониуте је убацила 16, а Стаугатиене и Валужите по девет. Двоцифрени учинак у нашем тиму имале су само Петовић са 11 и Петровић са 10 поена.
Рускиње су биле успешније од Туркиња са 74:61.
ЛИТВАНИЈА: Саулиуте, Пацаускијене, Бимбаите 6 (две „тројке”), Циударијене 6, Валентијене, Стаугатијене 9 (3), Петроните 20, Паугаите, Валузите 11, Станкевичијене 19 (1). Нису играле: Зигелите, Рицкевичијуте. Селектор: Паулаускас.
СРБИЈА: Ерић 6, Петровић 8, Роглић, Кресовић 4, Миловановић 6, Перовић 11, Ајановић 5, Дабовић, Мусовић 2. Нису играле: Миљковић, Пушкар. Селектор: Антонић.
М. С.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


