Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Савић се нада успеху

Савић се нада успеху
Порасле амбиције: голман Рудара Бобан Савић

На првом европском испиту у новој сезони, фудбалере Црвене звезде прекосутра очекује гостовање словеначком Рудару у Велењу, у другом колу квалификација за Лигу Европе. Занимљиво је да је чувар мреже Рудара Бобан Савић, који је прошао Звездину омладинску школу. Он је син познатог тренера голмана Томе Савића, који тренутно ради у Ирану.

– Навијач сам Звезде и свакако да код мене постоје јаке емоције пред утакмицу. Биће то први пут да на званичној утакмици, и то још европској, браним против клуба за који навијам. Ипак, као професионалац бих волео да остварим добар резултат са Рударом. Потајно се надамо успеху, а после првог сусрета биће много јаснија ситуација. У нашем тиму нема еуфорије, мада су нам амбиције порасле након две убедљиве победе против естонске Транс Нарве – казао је за „Политику” Бобан Савић.

Велење има око 30.000 становника, а гостовање највећег фудбалског клуба с простора бивше Југославије изазива велико интересовање у Словенији, мада на Стадиону на језеру (капацитет 2.500 места), због прописа Европске фудбалске уније, неће моћи да буде више од 2.000 гледалаца.

– Гостовање Звезде је овде прворазредан спортски догађај, мада је Рудар и раније играо велике европске утакмице, рецимо против енглеског Тотенхема. Имали смо добру увертиру са Естонцима, а посебно се истакао наш најискуснији играч, штопер Ципот, који се на тим мечевима чак три пута уписао у стрелце. Ипак, највише смо препознатљиви по јаком колективу, на чему стално инсистира тренер Маријан Пушник – рекао је Савић.

По Савићевим речима, позната компанија „Горење”, много више финансира рукометни клуб у Велењу, док иза фудбалског клуба стоји локални рудник, иначе највећи у Словенији. За разлику од Црвене звезде, Рудар није суочен с финансијским проблемима и у последње време је све ближи фудбалском врху у Словенији.

– Мало ми је познат садашњи Звездин тим. Изузев Лазетића и Ђорђевића, никога више не познајем. Ипак, Црвена звезда је велики клуб, али покушаћемо да направимо изненађење – закључио је Бобан Савић.

Рудар је прекјуче на Бледу у контролном мечу победио друголигаша Шентјура (4:1), а стрелци су били опорављени Грбич, Ђукић, Колси и Прашникар.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.