Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дачић обишао повређене полицајце

Дачић обишао повређене полицајце

БЕОГРАД – Министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић обишао је полицајце Бранка Симића и Драгана Џаврића који се налазе у Ургентном центру пошто су их пијани возачи оборили и обојица имају повреде главе.

Желим им брзо оздрављење, Симић је и даље у тешком стању, али се надамо да ће исход бити охрабрујући и позитиван за обојицу, рекао је Дачић новинарима.

Извршиоци кривичног дела су ухапшени и против њих се води поступак.

Дачић је апеловао на возаче да не возе под дејством алкохола јер тиме не угрожавају само свој живот и своје породице, већ и животе других људи.

Ово представља и напад на службено лице, упозорио је он и позвао све учеснике у саобраћају да воде рачуна, јер је „највећа казна изгубити живот, угрозити животе других људи и уништити животе својих најмилијих”.

Возач који је оборио Симића имао је 2,2 промила алкохола, а други који је оборио Џаврића је имао 1,45 промила алкохола у крви, рекао је Дачић.

Он је поновио да Симић има троје деце, а Џаврић четворо.

Не знам шта треба да се уради и да се деси, осим да сви морају да схвате да је тренутак довољан да се упропасте животи породица и невиних људи, поновио је Дачић.

Дачић је рекао да је саобраћајној полицији дат налог да строжије контролише саобраћај, али тек када се уведе комплетан систем видео надзора над саобраћајницама, људи ће почети да воде рачуна када им стигне казна за неадекватну вожњу.

Начелник неурохирургије Ургентног центра Бранко Ђуровић рекао је да је Џаврић у бољем стању, свестан је и комуникативан и неуролошки налаз је задовољавајући.

Има прелом лобање, са нагнечењем чеоних делова мозга, рекао је он, али је додао да није за неурохируршку процедуру.

Ђуровић је рекао да се његово стање прати и ако све буде како се очекује, он би могао почетком следеће недеље да напусти болницу.

Симић је и даље у бесвесном стању и везан за машину за дисање, рекао је Ђуровић, али је рекао да је оно што их охрабрује то што Симић у протекла три дана показује рефлексну реакција, односно савијање руку и ногу.

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.