„Црно-бели” немају избора...
Није све тако црно, мада се чини да је, бар по приказаној игри у Никозији и пораза од 2:0, све мање разлога за задовољство. Поједини играчи Партизана су по „добром српском обичају” препотентно ушли у важан меч, потцењујући противника. Намеће се питање да ли је то Иван Јовановић, тренер Апоела, за кога српска спортска јавност готово и да није чула пре овог меча, надиграо и надвисио свог колегу Славишу Јокановића, или је Партизан имао само лош дан...
Чини се, било је свега помало. Фаворит је разочарао, али пред „црно-белима” је поправни испит у Београду.
Прексиноћ је у Ларнаки влажност ваздуха износила чак 84 процента, а у Никозији само 34. Дакле, услови за игру не могу бити алиби зашто је наш првак играо испод нивоа својих могућности. Партизан се после ефектних победа над Рилом, одмах на првом значајнијем искушењу у Европи суочио са прилично великим проблемом. Апоел је на свом терену искористио слабост и немоћ рекли бисмо, у Партизановој одбрани, и сигурно да ће са много више оптимизма, него што је мало ко очекивао доћи на реванш. Дакле, већ на почетку нове евросезоне, Партизану је остала само једна опција, а то је да пред својим навијачима надвиси самог себе и буде бар за две класе бољи у односу на први меч. Разлога за оптимизам и има и нема.
Спортски директор Иван Томић није крио забринутост и љутњу:
– Лоше смо одиграли, и у знатној мери отежали посао. Сада нам предстоји велика одговорност, дубља анализа уколико желимо да идуће среде наметнемо наш ритам и забележимо победу.
Грешке у Европи се скупо плаћају, а Партизан је по ко зна који пут поновио исте грешке. Одбрана је овог пута пала на испиту. Међутим, директор Томић не жели да се бави појединачном одговорношћу:
– Примили смо голове готово на исти начин. Остаје нам да хладне главе чекамо реванш и да на нашем терену одиграмо далеко агресивније и да ми будемо та екипа која ће од старта наметнути свој стил игре. Многе ствари нису функционисале на терену, иако морам да признам, да ни Апоел није имао пуну доминацију, али је за разлику од нас искористио сваку нашу грешку.
На чему ће Партизан заснивати оптимизам пред друго полувреме у Београду?
– Оптимизам гајимо, пре свега, зато што играмо пред нашим навијачима, а они су наша велика снага и мотивација. Верујем да ће играчи у ту утакмицу ући без калкулација и да ћемо од старта остварити ритам који нам одговара. Тачно је да нам је недостајао Крстајић, јер је он наш најдоминантнији фудбалер у скок-игри (Партизан је примио два гола главом), а верујем да је то био само лош дан и да се више никада неће поновити.
Атмосфера у „црно-белом” табору после пораза била је тмурна, играчи су били видно нерасположени, а једино се Сенегалац Дијара често смешкао. Али, уколико Партизан не буде прошао даље неће му бити до смеха, јер је потпуно подбацио у Никозији, па уколико настави с таквим приступом игри, тренеру Јокановићу не преостаје ништа друго, него да га пошаље на „хлађење” у Телеоптик.
– Време нам није било наклоњено, одиграли смо заиста слабо, али и даље сам оптимиста. Није нам ишло, имали смо лош дан, али верујем да ћемо у реваншу бити много свежији и бољи. Апоел нас није изненадио, знали смо да су добра екипа, али морамо да подигнемо главу горе – сматра млади Немања Томић.
Кипрани су своју шансу тражили у скок игри, али су углавном нападали по левој страни, где се с искусним Караламбидисом борио млади Стевановић.
– Сматрам да сам га у 90 одсто напада зауставио – каже млади бек „црно-белих”. – Поразом смо сигурно отежали себи живот, и да не будем песимиста, пред нама је још једна утакмица, доћи ће они у Београд и очекујем нашу победу. Изгубили смо битку, али не и рат, и уз помоћ навијача верујемо у тријумф.
Међутим, статистика није на страни „црно-белих” бар када су резултати од 2:0 у Европи. Готово никада до сада када је Партизан губио утакмице овим резултатом, није ишао даље, али традиција је ту да би се срушила...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


