Грузијски председник Михаил Сакашвили нашао се у шкрипцу. Његове наде да ће на самиту НАТО-а одржаном недавно у Букурешту успети да забележи барем некакав поен просто су се разбиле о зид агресивне америчке глобалне политике. Ово, наравно, не значи да је Сакашвили, иначе миљеник Вашингтона, изгубио добре позиције у администрацији САД. Једноставно, он је само испао колатерална жртва...