Према извештајима агенција Ватикан – Папа Бенедикт Шеснаести рашчинио је свештеника Томислава Влашића, одговорног за успостављање култа Богородице у херцеговачком Међугорју, што упућени у збивања у Ватикану сматрају још једним доказом да се Римокатоличка црква ограђује од наводних виђења Марије, мајке Исуса Христа. Како је саопштено, папа је одобрио „лаикизацију”...