У свом уводнику од 29. децембра 2009 („Кастрација!“), ,,Политика“ с одобравањем дочекује предлог да се у Србији уведе нова кривична санкција: хемијска кастрација за вишеструке силоватеље и педофиле. Најављујући тај предлог у Скупштини, посланик В. Батић је казао да се „такве казне примењују и у развијеним земљама“, у шта, изгледа, верује и уводничар...