Tražim čoveka

26. 08. 2009. 22:00

Ovih dana, još bolje noći, očekujemo da se Diogen pojavi u Velikoj Jasikovi i krene u potragu za počasnim (prvim) članom njihove male grobljanske zajednice. Velikojasikovičani, otkad su, posle višemesečne kuknjave kod uprave (mega)polisa Zaječar, dobili novo groblje, u njemu neće da sahrane nikog, jer će se dotičnom, bože moj, ugasiti kuća. Ako ne bude ništa od te rabote, ostaje nam da se nadamo da će se neko od meštana prisetiti „ukusnog Pantelije” iz filma „Maratonci trče počasni krug”, pa da će sahraniti „njega” i tako razbiti viševekovni maler koji se nadvio nad ovo pitomo krajinsko selo.

Tražim čoveka, vapi i ministar Mrkonjić, koji će (bi) da izgradi 10.000 stanova po ceni za koju naša građevinska bratija ne izlazi ni na izviđanje terena. Ipak, rešenost vrlog ministra da Diogena konačno iz bureta preseli u komforan stan na levoj obali vlade, odnosno Save, to jest Dunava (kako bi rekao jedan drugi, sada već bivši, ministar D. M.) za svaku je pohvalu. Za početak, možda bi trebalo privoleti Diogena da ode u pečalbu, odnosno da se preseli u izbrendiranu državu Srbiju. Ponuda UAI (pun naziv poznat samo turističkim agencijama) smeštaja u buretu sa pet zvezdica i desetak glavica kupusa dnevno bila bi verovatno zadovoljavajuća.

Tražim čoveka koji će da probudi pojedine članove Saveta za brendiranje Srbije (kako to gordo zvuči!) iz zimskog sna. Ljudi, proći će i leto, a vi još ne promoliste nos iz pećine!

Tražim čoveka, trza se u snu i viče premijer Srbije, koji će sa njim (još jednom) sesti preko puta predstavnika Međunarodnog monetarnog fonda i u oči ih pogledati. Kad to kažem, ne mogu a da se ne setim anegdote jedne naše delegacije koja je, pre nekoliko godina, bila u zvaničnoj poseti Rimu, predvođena tadašnjim ministrom. Elem, radi popune brojnog stanja svite, ministar je tražio čoveka, te je na vizavi sastanak sa italijanskim predstavnicima poveo i neke članove rodbine i decu svojih prijatelja, ne predviđajući da je deo protokola predstavljanje, po imenu i funkciji, svakog od prisutnih ponaosob. Rekonstrukciju nastavka prepuštam vašoj mašti...

Tražio čoveka koji bi „zabio” gol Česima i Pižon ovijeh dana, ali ga nije uspeo uloviti. Svi junaci nikom ponikoše i u crnu zemlju propadoše! Naravno, u te što u crnu zemlju propadoše ne računam naše navijače koji su nam, još jednom, osvetlali obraz! Ne zovu se oni džabe delije!

Tražim čoveka...