Napadnuta Biljana-Husanović
BEOGRAD – Poslanik Demokratske stranke Biljana Hasanović-Korać sinoć je napadnuta i opljačkana u Beogradu i zbog povreda od udaraca u glavu zadržana je na opservaciji u Urgentnom centru, potvrdio je jutros Tanjugu Drago Jovanović portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović.
Jovanović je naglasio da su lekari sanirali povrede naneta tupim predmetom, i da je njeno stanje dobro, dodajući da se očekuje da će Hasanović-Korać odlukom konzilijuma biti puštena na kućno lečenje.
Kako je Tanjugu izjavila portparolka Gradskog zavoda za Hitnu medicinsku pomoć dr Nada Macura, ekipama je prijavljeno da je u 23.34 časova na uglu ulice Kneginje Zorke i Njegoševe ulice povređena ženska osoba udarcima po glavi.
Lekari Hitne pomoći utvrdili su da je reč o Biljani Hasanović-Korać, koja je udarena francuskim ključem po glavi, i opljačkana jer joj je bila oteta tašna.
Dr Macura dodaje da je posle ona posle ukazane medicinske pomoći prevezena na neurohirurgiju Urgentnog centra, dok je prema informacijama koje raspolaže dr Macura prestupnik uhvačen hrabrom intervencijom jednog sugrađanina.
Inače, lekari Hitne pomoći u Beogradu u protekla 24 sata imali su 235 intervencija, od čega 86 na javnom mestu, što je primetno povećanje obima posla, izjavila je portparolka te službe dr Nada Macura.
Prema njenim rečima, bilo je i više saobraćajnih nesreća tokom jučerašnjeg dana, na sreću bez ljudskih žrtava, i tri tokom noći, ali su zabeležne i tri razbojništva tokom noći pa se može reći da je predhodnih 24 časa zaista bilo naporno za ekipe i dežurne lekare.
Razbojništva su se desila u ulici Višnjički venac 17 u 22.29 časova gde je osba prebijena palicom u svom stanu i posle ukazane pomoći odbila je prevoz do ustanova.
U 23.34 časova na uglu ulice Kneginje Zorke povređena je ženska osoba koja je štanglom udarena po glavi, oteta joj je tašna i ona je prevežena na neurohirurgiju Urgentnog centra, dok je prema informacijama koje raspolaže dr Macura prestupnik uhvačen.
Policija je prijavila razbojništvo jutros u 6.33 časova u stanu u ulici Jurije Gargarina 60, gde su povređene dve osobe, dok je istraga o događaju još u toku.
Jučerašnji dan obeležili su udesi u kojima su stradali pešaci i motociklisti ali nažalost i dete N.K. od sedam godina, koje je iz doma zdravlja u Požeškoj odakle je posle udesa na obrenovačkom putu prebačeno, u 16 .33 časova preveženo u reanimaciju Urgentnog centra, odakle je nešto kasnije preveženo na Institut za majku i dete.
-----------------------------------------------------------------
Uhapšen napadač na poslanika DS-a
BEOGRAD – Miloš Mihailović (20) iz Beograda uhapšen je pod sumnjom da je sinoć, oko 23 sata, u Krunskoj ulici metalnim predmetom više puta udario po glavi B.H.K, oteo joj tašnu i pobegao, saopštio je MUP-a Srbije.
Policija je Mihailovića uhapsila uz pomoć građana, neposredno po izvršenju razbojništva, i odredila mu zadržavanje do 48 sati, navodi se u saopštenju.
MUP Srbije pretpostavlja da je on izvršio više krivičnih dela razbojništva i teških krađa na drzak način, a u toku je njihovo rasvetljavanje.