Srbija ne planira da gradi nuklearke

30. 11. 2009. 22:00

Posle najave ruskog ambasadora Aleksandra Konuzina da Rusija nudi Srbiji mogućnost izgradnje nuklearne elektrane, u Ministarstvu energetike kažu da vlada nije planirala izgradnju nuklearnih centrala.

Milan Budimir, zadužen za odnose s javnošću u navedenom ministarstvu, potvrđuje da u skladu s moratorijumom koji zabranjuje izgradnju nuklearnih centrala, a koji je još na snazi, Ministarstvo energetike nije preduzimalo bilo kakve radnje na planiranju, projektovanju i izgradnji nuklearnih postrojenja.

Vlada Republike Srbije u okviru „Strategije razvoja energetike Republike Srbije do 2015” i „Programa ostvarivanja strategije” nije planirala izgradnju nuklearnih centrala na teritoriji Srbije, rekli su u nadležnom ministarstvu.