Ako pobedi Đurić – Nađ umesto Tomića

17. 12. 2009. 22:00

На одмор с укусом победе: Фејса продире поред Ракицког из Шахтјора (Фото Ж. Јовановић)

U fudbalskim krugovima preovladava mišljenje da je Partizan mogao i više i bolje u Ligi Evrope, pogotovo posle prekjučerašnje pobede protiv Šahtjora (1:0). Ali, kad se bude analizirao učinak „crno-belih” treba uzeti u obzir i to da samo jedan fudbaler ukrajinskog tima (primera radi Brazilac Luis Adrijano) vredi koliko i čitav tim Partizana.

Sada treneru Stevanoviću, ukoliko zadobije poverenje nove uprave (a veruje se da hoće) ostaje da učini sve da tim u nastavku sezone bude bolji i da se opet izbori za učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Kakva će strategija kluba biti, znaće se posle klupskih izbora (u ponedeljak). Trofeji u domaćem šampionatu, što duži opstanak na međunarodnoj sceni, pojačan rad sa mladima, jesu zadaci kojima treba da se rukovodi i novi predsednik i sportski direktor i trener.

Novi predsednik, a to će biti Dragan Đurić ili Savo Milošević, imaće težak zadatak. Jedan od izazova s kojima će se sresti biće privatizacija, ali i izgradnja novog stadiona. Skupština će ubuduće biti sastavljena od gotovo 50 odsto bivših igrača kluba – Vukotića, Zavišića, Klinčarskog, Živkovića, Miloševića, Hasanagića, Rašovića, Kovačevića, Nađa… Među njima je nekadašnji sportski direktor Nenad Bjeković i dugogodišnji generalni sekretar Žarko Zečević.

Fudbalska čaršija je počela da se bavi kojekakvim prognozama. Ono što je u ovom trenutku sasvim izvesno jeste to da predsednik Dragan Đurić ima prednost u odnosu na jedinog rivala Savu Miloševića. Govorka se takođe da će, ukoliko pobedi Đurić, umesto sadašnjeg sportskog direktora Ivana Tomića, koji je zaslužan za osvajanje dve duple krune i plasman u Ligu Evrope, na tom mestu biti Albert Nađ, s kojim su već počeli pregovori.

Međutim, o ovome Nađ još ne želi javno da se izjašnjava poučen ranijim iskustvom još dok je bio fudbaler. Ističe da je „Partizanov vojnik 24 časa dnevno” i da će sve reći na skupštini. Ne treba zaboraviti da je on jedan od retkih fudbalera koji je svom klubu oprostio oko 200.000 evra!

Igrači i stručni štab su posle pobede nad Šahtjorom otišli na zasluženi odmor. Novo okupljanje uslediće 15. januara, a šta će biti do tada – videćemo...

D. Todorović