Silovit start šampiona

28. 02. 2010. 22:00

Повратак права одлука: Илићев продор на мечу у Чачку (Фото Бета)

Mnogi su sa sumnjom pratili i ocenjivali rad mladog trenera Stevanovića, ali je on s novim timom i jasno istaknutom idejom već na startu drugog dela šampionata potvrdio da će Partizan ovog proleća igrati po najvišim standardima.

Posle ubedljive pobede i odlične igre protiv Borca u Čačku (3:0) „crno-beli” su s pravom istakli ozbiljnu kandidaturu da se upuste u otvorenu borbu sa glavnim protivnikom Crvenom zvezdom i ukoliko nastave u započetom ritmu, onda je sigurno da će šampion odbraniti duplu krunu. Naravno, za takvu prognozu još uvek je rano ali trener Stevanović smatra da ima dobar tim.

Opšti je utisak da je Partizan opasniji sa Kleom i Dijarom i nema sumnje da će napadačka formacija biti glavna orijentacija Partizana ovog proleća. Uspeo je Stevanović da na premijeri u tim uvede i Portugalca Moreiru pa je sasvim izvesno da je to i zapravo glavna snaga aktuelnog šampiona.

– Svakako da sam zadovoljan što smo uspeli da prebrodimo teško gostovanje. Moja ekipa protiv Borca pokazala da fizički pre svega spremno dočekuje nastavak trke. No, verujem da možemo još bolje – kazao je Stevanović.

U Čačku su se posebno istakli Lomić i Fejsa ali i ostali igrači da li su pun doprinos. Narednog vikenda u Humsku stiže Javor iz Ivanjice pa je to svakako dobra prilika da navijači pozdrave pojačanja, a pre svih povratnika Ilića, nekadašnjeg kapitena.

– Naš glavni cilj jeste da odbranimo trofeje na domaćoj sceni i napravimo korak više kada je reč o Evropi. Trener Stevanović je dobro ukomponovao tim i verujem da će naši navijači ovog proleća da uživaju – rekao je Ilić.

Dragan Todorović