Stevanovićeva igra na ivici

25. 03. 2010. 22:00

Клео постиже први погодак у Новом Саду Фото Бета

U trenutku kada se Partizan svim snagama bori da odbrani šampionsku titulu i samim tim potvrdi novu dominaciju na srpskoj fudbalskoj sceni i kada je praktično za petama večitom rivalu mladom Partizanovom stručnjaku Goranu Stevanoviću nije potreban nikakav eksperiment, bar ne one vrste kao prekjuče u Novom Sadu. Mnogi se s pravom pitaju šta je zapravo Stevanović želeo posle sigurnog vođstva s 2:0, zbog čega je tako rano, praktično na početku drugog poluvremena iz igre izveo dvojicu najiskusnijih i najboljih igrača, Moreiru i Sašu Ilića, igrače koji svojim bogatim iskustvom i smirenošću su bili i te kako potrebni „crno-belima” u novosadskom meču.

Praktično od momenta kada su prvo Moreira a zatim i Ilić napustili teren bio je očigledan pad u Partizanovoj igri pa je nepromišljenim potezima Stevanović u nezgodan položaj zauzeo i sebe i svoj tim. Doduše niko ne osporava uspeh koji je mladi stručnjak ostvario u drugom delu sezone ali „ovakve igre” nisu potrebne „crno-belima”.(/slika2)

Partizanov mladi koordinator Albert Nađ je smrknutog pogleda ušao u svlačionicu. Nije tajna da Nađ, ali i rukovodstvo kluba očekuje još bolje igre pa su s pravom posle veoma važne pobede u Novom Sadu pored čestitki pljuštale i „kritike” na račun i nekih igrača, pre svih Senegalca Dijare koji je u meč ušao bezvoljan a isto tako iz njega izašao – bezvoljan.

Skauti italijanskog prvoligaša Udinezea su gledali derbi u Novom Sadu, pre svih mladog Nemanju Tomića i kako saznajemo zadovoljni se vratili svojim kućama. Klub iz Udina će i na polufinalu Kupa Srbije takođe u duelu Vojvodine i Partizana 14. aprila još jednom na delu gledati Nemanju Tomića i po svemu sudeći jedan od najdarovitijih igrača u Srbiji bi mogao već od ovog leta da postane član Udinezea.

Dragan Todorović