Dačić: Stabilna bezbednosna situacija

27. 04. 2010. 16:00

BEOGRAD – Srpski ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ocenio je danas da je bezbednosna situacija u Srbiji "stabilna" i da nema nagoveštaja da zemlji prete napadi terorista.

"U ovom trenutku nema indicija da u Srbiji može doći do ozbiljnih terorističkih akata", rekao je Dačić novinarima u Beogradu na konferenciji o otklanjanju posledica terorističkih napada koju su organizovali MUP Srbije i Balkanski insitut za procenu rizika i upravljanje u vanrednim situacijama.

On je naveo da su za ranije terorističke napade na policajce na jugu Srbije odgovorne separatističke grupe povezane sa teroristima na Kosovu i Metohiji.

Dačić je u uvodnom govoru na konferenciji ukazao na opasnosti od terorizma istakavši da policija, bezbednosne službe i druge državne institucije moraju da budu spremne u slučaju terorističkih napada.

On je podsetio da je u okviru MUP-a Srbije stvorena jedinstvena služba za reagovanje u vanrednim situacijama - Sektor za vanredne situacije radi boljeg reagovanja u slučaju prirodnih katastrofa i drugih nesreća.

Skupština Srbije je u decembru prošle godine donela Zakon o vanrednim situacijama, nakon čega su ujedinjene službe za vanredne situacije koje su do tada postojale u okviru ministarstava odbrane i unutrašnjih poslova.

Na konferenciji o otklanjanju posledica napada terorista u beogradskom hotelu Hajat učestvuje načelnik Sektora za vanredne situacije Predrag Marić, stručnjaci za borbu protiv terorizma i predstavnici Urgentnog centra u Beogradu.