Vidić: Dobar zalog za Evropsko prvenstvo 2012.
Атмосфера била на највишем нивоу: Станковић, Пантелић и Видић (Фото АФП)
Fudbalski savez Srbije (FSS) nezadovoljan je zbog „niza insinuacija u medijima” čiji je „cilj da se senzacijama naruše ili na drugačiji i neistinit način opišu apsolutno jedinstvo koje vlada kako u nacionalnom timu tako i na svim drugim nivoima FSS”. Kao primer tog zajedništva, FSS navodi to što je kompletna ekspedicija (svi igrači i stručni štab) iz Južne Afrike vratila zajedno.
Tim povodom oglasio se i zamenik kapitena reprezentacije Nemanja Vidić (Mančester junajted)
„Želim ovom prilikom, uprkos rezultatskom neuspehu, da naglasim da je atmosfera u ekipi, tokom priprema u Austriji, u našem kampu u Johanesburgu, za vreme takmičenja na Svetskom prvenstvu bila odlična. Nisam o tome do sada govorio jer nisam video potrebu da se priča na tu temu i da se naglašava nešto što je sasvim očigledno. Nažalost, u medijima su se pojavile pojedine moje izjave koje nisu prenete na adekvatan način. O situaciji i odnosima u ekipi ja zaista nisam imao ništa loše da kažem”, rekao je Nemanja Vidić u izjavi za zvaničan sajt Fudbalskog saveza Srbije.
Povodom tekstova u pojedinim medijima u kojima se u „nefudbalskim stvarima traži uzrok za rezultatski neuspeh na Mundijalu u Južnoj Africi”, Vidić kaže:
„Uvek sam bio konkretan i direktan u izjavama. Kažem ono što mislim i ne bih voleo da moje izjave bilo ko tumači na pogrešan ili neki svoj način, već da ih prenese doslovce kako sam i rekao. Ponavljam, imali smo više od mesec dana druženja i rada u odličnoj atmosferi. Družili smo se protekle dve godine i nastavićemo u dobrim odnosima da radimo. Iskreno, svima nam je jako žao što nismo ostvarili bolji rezultat na Svetskom prvenstvu. Imali smo veliku želju da to uradimo, ali u fudbalu nije uvek sve onako kako želiš. Siguran sam, ipak, da imamo dobar zalog za budućnost i da treba sačuvati dobru atmosferu u reprezentaciji, čitavoj fudbalskoj organizaciji, kako bi na najbolji način počeli, a nadam se i završili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će 2012. godine biti održano u Poljskoj i Ukrajini”.
----------------------------------------------
Srbija mogla da zaradi 18 miliona dolara da je ušla u četvrtfinale SP
Urugvajski arbitar Horhe Larionda izvukao je iz kase FS Srbije najmanje milion dolara, a možda i svih 10! Da je Urugvajac dosudio penal za Srbiju posle igranja rukom australijskog reprezentativca, FSS bi na osam miliona dolara zarađenih plasmanom na Svetsko prvenstvo dobio još milion. Toliko je FIFA planirala da raspodeli uspešnima na Mondijalu.
Pogled na usvojeni pravilnik o raspodeli nagrada za plasman na Svetskom prvenstvu tek stvara glavobolju jer je prolaz u naredne runce takmičenja rangiran novim stimulacijama. Četvrtfinalisti Mondijala zaradiće po 18 miliona dolara, polufinalisti po 20, finalisti 24, a šampion planete 30! Da se Srbija plasirala u osminu finala i prošla SAD što je bilo realno očekivati, ulazak u četvrtfinale značio bi ukupnu zaradu od 18 miliona dolara! Dakle, FSS je mogao da stigne do još deset miliona dolara da su reprezentativci Srbije imali više sreće, hrabrosti, znanja, mudrosti, a sudija Larionda bio pošteniji...
Z. S.