Nikolić pod policijskom zaštitom

14. 07. 2010. 10:00

Ивица Дачић

Policija će nastaviti da obezbeđuje predsednika Srpske napredne stranke Tomislava Nikolića, saopšteno je iz MUP-a Srbije, pošto je dan ranije, na inicijativu ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića održan sastanak sa liderom naprednjaka.

Dačić je naglasio da policija „veoma ozbiljno” shvata pretnje koje su upućene Tomislavu Nikoliću, i u „dužem razgovoru” upoznao je predsednika SNS-a sa svim saznanjima koja MUP ima o tim pretnjama, navodi se u saopštenju. Nikoliću je dodeljeno obezbeđenje posle informacija da je predsednik Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj iz haškog pritvora preko posrednika naručio njegovo ubistvo.

Od lidera naprednjaka nismo mogli da dobijemo detalje o ovom sastanku pošto je otputovao u zvaničnu posetu Hilandaru, ali nezvanično saznajemo da je Nikolićev kombi, kojim je sa prijateljima i saradnicima otputovao na Svetu Goru, na putu kroz Srbiju do granice sa Makedonijom, bio pod pratnjom policijskog automobila.

U saopštenju MUP-a ističe se da je zadatak policije da zaštiti Nikolića i da, zajedno sa drugim državnim organima, proveri istinitost svih navoda i preduzme mere protiv svih koji u tome učestvuju.

„Svako nipodaštavanje tih pretnji ili javno licitiranje o njihovoj istinitosti i svakodnevno iznošenje različitih stvarnih ili izmišljenih detalja o ovom slučaju, ne doprinosi ni bezbednosti Tomislava Nikolića ni poslu policije i drugih državnih organa”, upozorio je Dačić.

Zamenik predsednika SNS-a Aleksandar Vučić u izjavi za „Politiku” kaže da ne zna šta je bilo na sastanku pošto se nije čuo sa šefom stranke (zbog njegovog puta u Hilandar), ali ističe da on svakako, ni posle sastanka Nikolića i Dačića, neće odustati ni od čega što je rekao u utorak, najavljujući tužbu protiv ministra policije.

Vučić je na konferenciji za novinare rekao da će krajem nedelje podneti krivične prijave i privatne tužbe protiv Šešelja i Dačića zbog, kako je rekao, lažnih optužbi da je bio u kontaktu sa advokatima uhapšenog Miloša Simovića (sa kojima je, navodno, smislio priču o naručenom atentatu na Nikolića).

B. B.