Čiplić: Verujem da će Povorka biti uspešno organizovana
Фото архива Политика
Ministar za ljudska i manjinska prava Svetozar Čiplić izjavio je da veruje da će ove godine Povorka ponosa biti uspešno organizovana, jer su pretnje i opasnosti za njeno održavanje daleko manje.
Čiplić je u izjavi Tanjugu naveo da ministarstvo ima redovne sastanke sa organizatorima Povorke i da veruje da će ona biti održana u septembru ili oktobru.
On je ocenio da mnoge pretpostavke, koje su ometale održavanje Povorke, više ne postoje, „jer se policija u velikoj meri razračunala ili ušla u obračun sa onima koji izazivaju nasilje i propagiraju netoleranciju”.
„Ove godine su potpuno izmenjene okolnosti. Pretnje i opasnosti su daleko manje”, rekao je Čiplić i dodao da može da založi i svoj politički mandat da će Povorka biti organizovana.
On je istakao i da je ove godine pristup organizatora mnogo bolji.
„Organizatori su organizovali sastanke sa političkim partijama i poslaničkim grupama i tako naterali političare i stranke da se izjasne o Povorci ponosa”, naveo je Čiplić.
On je dodao da bi održavanje Povorke predstavljalo „značajan korak posle koga neće biti više ništa isto u uvođenju tolerancije u srpsko društvo”.