Đaci ipak u klupama
Školska godina je konačno počela i za šezdesetak učenika Škole za osnovno obrazovanje odraslih "Braća Stamenković" koji su pohađali nastavu u OŠ "Jovan Cvijić" na Karaburmi. Kao što smo već pisali, ovi đaci, od kojih su većina Romi, do juče nisu imali časove, jer je školski odbor odlučio da njihovu prostoriju pretvori u kabinet muzičkog vaspitanja. Ipak, ova odluka je preispitana, pa su najmlađi đaci juče seli u klupe.
Drago Bašić, direktor OŠ "Jovan Cvijić", ističe da se nada da će ovu odluku potvrditi i školski odbor koji bi trebalo uskoro da zaseda. Bašić je još jednom ponovio da preuređenje učionice đaka Škole za obrazovanje odraslih nema nikakve veze sa rasizmom. Prema njegovim rečima, u ovoj osmoletki na Karaburmi oduvek su se školovala deca romske nacionalnosti.
Milovan Milović, direktor škole "Braća Stamenković", istakao je da je zadovoljan, jer su se deca vratila u klupe, ali ovaj problem je, prema njegovim rečima, samo zataškan.
– Mirni smo ove školske godine, ali slične nedaće će nas pratiti sve dok ne dobijemo svoju zgradu – objašnjava Milović i dodaje da su prostorije Škole za obrazovanje odraslih "Braća Stamenković" 1999. godine, odlukom Ministarstva prosvete i sporta, dodeljene Višoj tehničkoj tekstilnoj školi. Od tada njihovih 530 đaka, među kojima je najveći broj dece osnovnoškolskog uzrasta, nastavu pohađa u osam osmoletki.