PSŽ raskinuo ugovor sa Kežmanom

03. 11. 2010. 13:15

PARIZ - Francuski fudbalski prvoligaš Pari Sen Žermen sporazumno je danas raskinuo ugovor sa srpskim internacionalcem Matejom Kežmanom, koji je u taj klub stigao 2008. godine.

„Klub zahvaljuje Kežmanu na njegovom profesionalnom odnosu prema klubu i želi mu uspešan nastavak karijere”, kaže se na zvaničnom sajtu Pari Sen Žermena.

Tridesetjednogodišnji napadač je prošle sezone 14 puta branio boje pariskog kluba, a dva puta se upisao u listu strelaca.

Vrhunac igračke forme Kežman je dostigao u redovima holandskog Ajndhovena u periodu od 2000. do 2004. godine, kada je nastupio na 122 utakmice i postigao 105 gola.

Kežman je u karijeri igrao i za beogradski Partizan, Čelsi, Atletiko iz Madrida i Fenerbahče.