39. FEST od 25. februara do 6. marta 2011.

05. 11. 2010. 16:00

BEOGRAD – Međunarodni filmski festival (FEST), 39. po redu, biće održan, pod sloganom „U kom si filmu”, od 25. februara do 6. marta 2011. godine u Beogradu.

Na sajtu FEST-a se navodi da će 39. FEST biti održan u Sava centru, Kulturnom centru, Muzeju Kinoteke i u renoviranoj dvorani Doma omladine u Beogradu.

„Na predstojećem FEST-u će biti prikazani skoro svi najbolji i nagrađeni filmovi sa najvećih festivala u poslednjih osam meseci, kao što su festivali u Berlinu, Kanu, Veneciji, Torontu, kao i brojni drugi značajni novi filmovi svetske produkcije, najnoviji filmovi značajnih autora ali i ostvarenja najmlađih, budućih zvezda svetskog filma”, piše na sajtu festivala.

Na 39. FEST-u će biti organizovan i niz pratećih sadržaja, kao što su Master-klas radionice, gostovanja istaknutih filmskih stvaralaca, kritičara, produkcijskih poslenika i značajne premijere domaćih najnovijih filmova.

Na sajtu Festivala se dodaje da će publika i poštovaoci FEST-a imati prilike da na više sajtova interaktivno doprinose i samoj kampanji Festivala, a da će završna kampanja pod sloganom „U kom si filmu” trajati preko 50 dana, od sredine januara do kraja Festivala.

Kompletan program 39. FEST-a biće objavljen 15. januara, a ulaznice će biti puštene u prodaju 1. februara 2011. godine.