Italija pobednik Fed kupa

08. 11. 2010. 12:00

SAN DIJEGO – Ženska teniska reprezentacija Italije pobednik je ovogodišnjeg Fed kupa, pošto je u San Dijegu u finalu savladala selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:1.

Odlučujući poen Italijankama donela je danas Flavija Peneta pobedom nad američkom tinejdžerkom Koko Vandevege - 6:1, 6:2. Prethodno je Melani Odin ostavila Amerikanke u igri za trofej, iznenadivši sedmi reket sveta Frančesku Skjavone sa 6:3, 6:1.

Prvi meč u subotu pripao je Peneti koja je savladala Betani Matek Sends rezultatom 7:6 (7:4), 6:2, a u drugom je Skjavone pobedila Vandevege sa 6:2, 6:4.

Ovo je treći trofej Fed kupa koji Italijanke osvajaju u poslednjih pet godina, posle pobeda 2006. i 2009. godine.