Kleo prekinuo „post" posle 38 dana

14. 11. 2010. 19:24

Већа минутажа на терену, и све боље игре: Стефан Бабовић

Brazilac Kleo je u meču sa Javorom prekinuo post dug 38 dana. On je poslednji put zatresao mrežu Mladosti iz Apatina 6. 10. u Kupu Srbije i dugo se čekalo da najbolji golgeter crno-belih ponovo bude strelac. Čini se da mu je pao sa srca kada je prevario Kahrimana i po svemu sudeći sada će Kleo igrati rasterećenije u narednim mečevima. U našoj fudbalskoj javnosti još uvek provejava mišljenje da će odlični Brazilac možda čak i ove zime napustiti redove prvaka jer postoje povoljne ponude za njegov prelazak. Doduše u Humskoj se ne izjašnjavaju po tom pitanju jer o tome će se razmišljati kada se završi prvi deo sezone.

Igrom i golovima protiv Ivanjičana šampion je podsetio na stare dane. Trener Stanojević je bio oduševljen pobedom svog tima. Sve je dobro funkcionisalo od igre u odbrani gde je kapiten Krstajić davao poseban ton, na sredini terena su Ilić i Babović zajedno sa Moreirom stvarali čvrst bedem dok je napad još bolje funkcionisao. Mnogi se s pravom pitaju zbog čega najnovije pojačanje Mohamed Kamara koji će danas u Helsinkiju na posebnoj svečanosti biti proglašen za najboljeg igrača finske, igra gotovo na kašičicu. Kada je reč o tome Stanojević je za Politiku rekao:

– Treba imati u vidu činjenicu da na toj poziciji igra Petrović koji je reprezentativac. To je zapravo i jedini razlog ali imajući u vidu činjenicu da je Kamara sa svojim nekadašnjim timom Helsinkijem još od marta u takmičarskom procesu i da ga je stigao umor od ovog supertalentovanog fudbalera prave igre i punu minutažu očekujemo tek od proleća – naglasio je Stanojević.

U poslednjih nekoliko utakmica kada je dobio pravu šansu u kontinuitetu Stefan Babović je pokazao da će biti pravo veliko pojačanje baš onakvo kakvo se i očekivalo po njegovom dolasku iz Nanta. Stefan igra rasterećenije pa su i njegove partije sve bolje i ukoliko nastavi sa ovakvim igrama u čemu mu nesebično i pomažu saigrači dajući im mu punu podršku valja čak očekivati i poziv od selektora...